Chirurgia stomatologiczna zajmuje się zaawansowanymi schorzeniami jamy ustnej i jej okolic. W Royal Dental korzystamy z nowoczesnego sprzętu oraz działamy według unikalnych procedur, by każdy zabieg był skuteczny, a jednocześnie bezpieczny i komfortowy dla Pacjenta. Do jednego z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych należy usuwanie ósemek. Zabieg przeprowadzamy przy zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego, aby cały proces ekstrakcji był wykonany w sposób maksymalnie precyzyjny, bezpieczny i minimalnie inwazyjny.  

Czy usuwać ósemki?

Wielu posiadaczy zębów mądrości zastanawia się, czy usuwać ósemki, czy raczej pozostawić. Odpowiedź zależy od poszczególnych przypadków. Najlepiej udać się do stomatologa, który przeprowadzi dokładne diagnostyczne badania. Na ich podstawie jesteśmy w stanie określić, czy należy zdecydować się na usuwanie ósemek. Nawet jeśli rozwijają się prawidłowo i nie zagrażają sąsiadującym zębom, naszym pacjentom przypominamy, że pozostawienie zębów mądrości w łuku zębowym zobowiązuje do bardzo dokładnego dbania o higienę jamy ustnej i regularnych wizyt kontrolnych u dentysty. Ósemki są zębami podatnymi na próchnicę, ponieważ dostęp do nich jest utrudniony. Trudno wyczyścić je szczoteczką, a do tego osadzone są w miejscu, gdzie gromadzi się najwięcej resztek jedzenia i bakterie. 

Decyzja o usuwaniu ósemek zazwyczaj związana jest z ich nieprawidłowym rozwojem i ułożeniem. Zdarza się, że rosną one pod niewłaściwym kątem, nie mieszczą się w łuku zębowym, co negatywnie wpływa na sąsiadujące zęby. Ekstrakcję ósemek wykonujemy także w przypadku zapalenia ich miazgi, wywołanego zaawansowaną próchnicą, gdy leczenie kanałowe nie może zostać wykonane ze względu na trudny lub niemożliwy dostęp do kanałów zęba.

W Royal Dental zanim przeprowadzimy zabieg usuwania ósemek, wykonujemy specjalistyczne badania diagnostyczne, aby poznać dokładną anatomię zęba i jego ułożenie. Dzięki temu samo działanie przebiega dużo sprawniej. Po jego wykonaniu lekarz instruuje pacjenta o wszelkich wskazaniach pozabiegowych. 

Czy wyrywanie ósemek boli?

Strach przed usunięciem ósemki podszyty jest niepewnością o tym, czy wyrywanie zębów boli. W naszej klinice stosujemy skuteczne znieczulenie miejscowe QuickSleeper, dzięki czemu możemy zapewnić, że usuwanie ósemek nie boli. Wbudowany w urządzenie mikroprocesor, kontroluje tempo dawkowania środka znieczulającego, dzięki czemu znieczulenie jest stopniowo i systematycznie wchłaniane. Ponadto to idealne rozwiązanie w przypadku pacjentów obawiających się ukłuć, strzykawek i igieł. Po zabiegu zalecamy ograniczyć wysiłek fizyczny, przykładać zimne okłady oraz stosować odpowiednią dietę, aż do momentu zagojenia się rany.

Ile kosztuje usunięcie ósemki?

To, ile kosztuje usunięcie ósemki, jest zależne od stopnia otoczenia zęba przez kość szczęki lub żuchwy. Zabiegi bardziej skomplikowane, tak jak ekstrakcja ósemki zatrzymanej, są zazwyczaj dłuższe i bardziej kosztowne. O szczegółowym koszcie zabiegu informuje lekarz po zapoznaniu się z danym przypadkiem. Zachęcamy również z dostępnym na naszej stronie cennikiem. 

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości