Kość wyrostka zębodołowego zanika w sytuacji, gdy pacjent utracił ząb lub zęby, a ich brak nie został zawczasu uzupełniony. Taki zanik kości po utracie zębów jest procesem fizjologicznym. Do Kliniki Royal Dental zgłasza się wielu pacjentów z problemem zaniku kości i chęcią wszczepienia implantów. Aby implanty mogły być prawidłowo osadzone, niezbędne jest wykonanie tzw. augmentacji kości szczęki lub żuchwy. Dzięki rozwojowi w tej dziedzinie stomatologii jesteśmy w stanie wprowadzić implanty nawet przy dużej ilości braku kości.

Na czym polega augmentacja kości?

Augmentacja kości szczęki lub żuchwy to inaczej jej sterowana regeneracja – lekarz steruje odbudową kości. Po utracie zęba zauważamy postępujący zanik kości w tym miejscu. Zabieg wykonywany jest, aby poprawić warunki kostne i umożliwić zastosowanie uzupełnienia braku zębowego w postaci implantu. Jego celem jest zwiększenie grubości i wysokości wyrostka zębodołowego. Najczęściej przeprowadzanym zabiegiem jest augmentacja kości szczęki. Aby zrozumieć, na czym polega augmentacja kości, przyjrzyjmy się etapom leczenia. Na konsultacji implantologicznej, po wykonaniu zdjęcia tomografii komputerowej, nasz dr Walery Tarnawski dokładnie ocenia sytuację pacjenta i dopasowuje najlepszą metodę do danego przypadku. Ten nowoczesny rodzaj obrazowania, jakim jest tomografia 3D, umożliwia zapoznanie się ze stanem kości i dokonanie jej szczegółowych, bardzo dokładnych pomiarów. Dopiero po wykonaniu szczegółowej diagnozy, można przejść do zabiegu. Nasza klinika specjalizuje się w przeprowadzaniu augmentacji kości każdego odcinka żuchwy i szczęki. Co więcej, nasz lekarz implantolog Walery Tarnawski jest autorem innowacyjnej techniki odbudowy tkanki kostnej, która polega na przeszczepie kości z Banku Tkanek (kość ludzka). Kość ludzka jest materiałem biozgodnym, takim samym jak kość pacjenta, a więc najlepszym dla organizmu człowieka. Jeśli zanik kości jest niewielki, przeprowadzamy go na jednej wizycie wraz z implantacją. W przypadku dużego zaniku, augmentacja wykonywana jest na oddzielnej wizycie, jeszcze przed wszczepieniem implantów. Aby przystąpić do zabieg implantacji, należy poczekać na całkowitą regenerację wprowadzonego materiału.

Czy augmentacja kości boli?

Strach przed bólem jest naturalny, szczególnie w sytuacji, gdy pacjenci pierwszy raz spotykają się z tego rodzaju zabiegiem. Wielu z nich poszukuje u nas odpowiedzi, czy augmentacja kości boli. Zabieg wykonujemy przy użyciu znieczulenia miejscowego, dlatego osoba leczona nie odczuwa przez cały ten czas żadnego bólu. Zdarza się jedynie, że pacjent po wykonaniu zabiegu odczuwa swego rodzaju dyskomfort, np. obrzęk. Lekarz po przeprowadzonej augmentacji przekazuje wszystkie wskazania, do których należy się stosować w domu, aby operowane miejsce szybko się zagoiło. Dzięki naszemu doświadczeniu i przebytych na całym świecie szkoleniach jesteśmy w stanie pomóc każdemu pacjentowi. Odbudowa trójściennego ubytku kości, pionowych ubytków kości czy regeneracja całej szczęki to dla nas praca codzienna. Robimy wszystko aby spełnić marzenia pacjenta o pięknym uśmiechu. Cały proces jest bardzo bezpieczny i przeprowadzany przy użyciu nowoczesnych urządzeń medycznych.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości