Wady zgryzu mają wpływ na stan całego organizmu. Są nie tylko kwestią estetyki uśmiechu, ale mogą wywołać poważne konsekwencje zdrowotne, takie jak ból w obrębie szczęki i żuchwy, nadwrażliwość zębów, przygryzanie warg i policzków, powstawanie aft, ruchomość zębów prowadząca do paradontozy, choroby przyzębia, rozwój próchnicy, wady wymowy oraz wiele innych. Aby temu zapobiec ortodoncja oferuje skuteczne rozwiązania w postaci innowacyjnych aparatów ortodontycznych. W naszej klinice krzywy zgryz leczymy przy użyciu wysokiej jakości aparatów ortodontycznych INVISALIGN. Dowiedz się, czym zajmuje się ortodoncja, jak wygląda leczenie i kiedy warto iść do ortodonty.

Czym zajmuje się ortodoncja?

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Dzięki leczeniu ortodontycznemu stłoczone, krzywe zęby stają się proste, a uśmiech estetyczny i harmonijny. Podjąć je można w każdym wieku. U pacjentów dorosłych, którzy posiadają już wykształcone wszystkie zęby stałe, stosujemy aparaty w postaci spersonalizowanych, niewidocznych nakładek. Klinika Royal Dental jest pionierem w zakresie ortodoncji w naszym kraju. Wyróżnia się innowacyjnym podejściem do leczenia wad zgryzu. Stosujemy najnowsze udoskonalenia medycyny i informatyki, które w połączeniu z umiejętnościami i wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów pozwalają nam zapewnić naszym pacjentom zabiegi na najwyższym poziomie. W leczeniu ortodontycznym wykorzystujemy skaner wewnątrzustny 3D iTero, specjalizujemy się w cyfrowej ortodoncji, a także jesteśmy diamentowym partnerem INVISALIGN. INVISALIGN to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie dla pacjentów, którzy cenią sobie dyskrecję, estetykę i komfort. Ta innowacyjna metoda prostowania zgryzu wykorzystuje w leczeniu przezroczyste, niemal niewidoczne, wymienne nakładki, tzw. alignery. Ponadto aparaty INVISALIGN są tak samo efektywne, jak tradycyjne aparaty ortodontyczne. Na początku wykonujemy precyzyjny i szybki skan 3D zębów. Taki wirtualny wycisk zębów pozwala na przygotowanie modelu 3D uzębienia i opracowanie indywidualnego planu leczenia. Lekarz pokazuje pacjentowi wstępną symulację rezultatów leczenie jeszcze na tej samej wizycie. Kolejny krokiem jest przygotowywany aparatu ortodontycznego Invisalign. Zestaw nakładek jest specjalnie dopasowany do zębów pacjenta. Aparat wywiera kontrolowany nacisk na uzębienie, aż do uzyskania pożądanej jego pozycji.

Kiedy iść do ortodonty?

Im wcześniej zostanie wykryta wada zgryzu i założony aparat, tym czas jego stosowania będzie krótszy. Jednak podkreślić należy, że leczenie ortodontyczne skierowane jest do wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Większość wad korygowana jest w wieku dziecięcym, pomiędzy 10 a 14 rokiem życia. W naszej klinice z powodzeniem leczymy osoby nawet w starszym wieku.

Ortodoncja to nie tylko kwestia gustu

Współcześnie coraz więcej osób ma świadomość, że korekcja wady zgryzu nie jest wyłącznie estetycznym kaprysem, ale także metodą profilaktyki i leczenia dolegliwości zdrowotnych. Stan uzębienia i jamy ustnej przekłada się bowiem na kondycję całego organizmu. Dość powiedzieć, że nieleczone wady zgryzu mogą powodować szereg komplikacji, w tym m.in.: ból głowy, okolicy szczęki i żuchwy; nadwrażliwości zębów, przygryzania warg i policzków, tworzenia się aft; uszkodzeń zębów i ich zwiększonej ruchomości; przyśpieszonego rozwoju próchnicy, paradontozy i chorób przyzębia; migren związanych z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego; dolegliwości aparatu mowy; kłopotów z trawieniem pokarmu; szybszego procesu starzenia się cery (skóra przez brak stabilnego fundamentu kostnego zaczyna się marszczyć, wiotczeć, opadać) oraz zwiększonego ryzyka chorób ogólnoustrojowych, a nawet zawału serca i udaru. Tym potencjalnym zagrożeniom można zapobiec podejmując leczenie ortodontyczne w Royal Dental Rybnik, które dzięki dostępnym technologiom i światowej klasy kompetencjom naszych lekarzy, jest krótkotrwałe, wygodne i nie krępujące codziennych czynności.

Nowoczesna ortodoncja w Royal Dental

Royal Dental to kwintesencja innowacyjnego podejścia do ortodoncji i leczenia wad zgryzu. W naszej praktyce lekarskiej stosujemy najnowsze zdobycze medycyny i informatyki, które w pakiecie z umiejętnościami naszych specjalistów oddajemy do dyspozycji Pacjentów. Jako jedyni w południowej Polsce korzystamy ze skanera wewnątrzustnego 3D iTero, specjalizujemy się w cyfrowej ortodoncji (przedstawiamy projekcję etapów leczenia w postaci komputerowej symulacji przed rozpoczęciem terapii), a także jesteśmy DIAMENTOWYM Partnerem INVISALIGN. Współczesne podejście do ortodoncji idzie w parze z kompetencjami i doświadczeniem naszego personelu. To unikatowe połączenie czynnika ludzkiego i zaplecza technologicznego czyni Royal Dental jednym z pionierów w zakresie ortodoncji w naszym kraju. W Royal Dental stawiamy na bezkompromisowo bezpieczne i skuteczne rozwiązania, dlatego też w naszej praktyce stosujemy cztery typy aparatów ortodontycznych: niewidoczne nakładki ortodontyczne INVISALIGN, samoligaturujące aparaty (Damon System), aparaty Insignia oraz aparaty Carriere.

Aparaty ortodontyczne

Invisalign – niewidoczne aparaty nazębne Toggle

INVISALIGN jest innowacyjną metodą prostowania zgryzu za pomocą przezroczystych, wymiennych nakładek (alignerów), które w wygodny i dyskretny sposób zadbają o uroczy uśmiech. Brak metalowych elementów, termoplastyczny, specjalnie opracowany silikon oraz wykonanie na indywidualne zamówienie sprawiają, że aparat INVISALIGN jest wyznacznikiem komfortu i skuteczności w terapii wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne, o którym nie musi wiedzieć nikt poza Tobą i Twoim ortodontą, jest równie skuteczne co w przypadku tradycyjnych aparatów korekcyjnych. Postaw na Royal Dental – DIAMENTOWEGO Partnera INVISALIGN i ciesz się niewidoczną terapią wady zgryzu. Dlaczego warto wybrać INVISALIGN w Royal Dental?

 • Precyzyjna diagnostyka i wirtualny plan leczenia Jako jedyni w regionie korzystamy z nowoczesnego, wewnątrzustnego skanera 3D iTero. Dzięki niemu opracujemy trójwymiarowy projekt terapii, na którym zobaczysz, jak będzie zmieniać się Twój uśmiech w trakcie leczenia i jego finalny efekt.
 • Dyskrecja i komfort Praktycznie niewidoczne nakładki możesz samodzielnie zdejmować i zakładać z powrotem, dzięki czemu nie musisz zmieniać swoich nawyków żywieniowych czy stylu życia, i bezproblemowo dbać o higienę jamy ustnej.
 • Błyskawiczne efekty Rezultatów leczenia metodą INVISALIGN możesz spodziewać się, w zależności o rodzaju wady, już po kilku miesiącach noszenia aparatu. Na drugiej wizycie otrzymujesz komplet alignerów, które wymieniasz samodzielnie zgodnie z instrukcjami lekarza, co angażuje Pacjenta w leczenie i zwalnia z konieczności częstych wizyt w gabinecie.
 • Diamentowy Partner INVISALIGN Jesteśmy Diamentowym Partnerem INVISALIGN, co oznacza, że każdego roku przeprowadzamy ponad 150 udanych metamorfoz z wykorzystaniem niewidocznych nakładek ortodontycznych. Nasze doświadczenie i 4 miliony Pacjentów na całym świecie szeroko uśmiechających się dzięki INVISALIGN to najlepsze rekomendacje, że warto zaufać specjalistom Royal Dental.

INVISALIGN TEEN – aparaty ortodontyczne dla młodzieży

INVISALIGN TEEN jest rozwiązaniem bazującym na koncepcji niewidzialnego aparatu przygotowanego z myślą o specyfice zgryzu nastolatków. Aparat ten charakteryzuje się specjalną budową równoważącą wyrzynanie się kłów, drugich zębów przedtrzonowych i drugich zębów trzonowych. Dodatkowo model ten został wzbogacony o kolejne elementy: niebieskie wskaźniki zużycia łuku oraz 6 bezpłatnych alignerów na wypadek utraty podstawowych nakładek. Postaw na INVISALIGN TEEN i pomóż swojemu dziecku wejść w dorosłe życie z pełnym uśmiechem i bez kompleksów.

 

Aparaty retencyjne VIVERA

Aparaty retencyjne służą podtrzymaniu efektów leczenia korekcyjnego. Dzięki nim możesz cieszyć się rezultatami terapii ortodontycznej i pięknym uśmiechem na długie lata. Aparaty retencyjne VIVERA są:

 • produkowane w tej samej innowacyjnej technologii co INVISALIGN;
 • przezroczyste, wygodne i łatwe do zakładania;
 • nawet 30% bardziej trwałe niż inne przezroczyste aparaty retencyjne;

Samoliaturujące aparaty – Twój ekspres do pięknego uśmiechu

Samoligaturujący aparat ortodontyczny to nowoczesna odsłona stałego aparatu. Posiada on zamki (porcelanowe, kompozytowe lub metalowe) przyklejone do powierzchni zębów i połączone metalowym łukiem nie posiadające natomiast dodatkowych mocowań, a wyposażone w specjalne klapki. Nie ma tu ligatur, dzięki czemu tarcie jest zminimalizowane i łuk przesuwa się swobodniej w szczelinie, co znacznie skraca czas leczenia. W Royal Dental stosujemy dwa systemy aparatów samoligaturujących: Damon System oraz In-Ovation.

Damon System

Damon System to zaawansowane samoligaturujące aparaty ortodontyczne, których zamki zaprojektowano tak, by były dyskretne, komfortowe i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Zalety metody Damon System:

 • zamki bezligaturowe nie muszą być „dowiązywane”, są łagodne dla zębów i tkanek miękkich;
 • druty wyprodukowane w zaawansowanej technologii z tzw. pamięcią kształtu;
 • komfort i szybsze przesuwanie zębów, dzięki nowoczesnemu mechanizmowi poślizgowemu;
 • mniejsza liczba regulacji i wizyt w gabinecie stomatologicznym;
 • leczenie ortodontyczne w większości przypadków niewymagające usuwania zębów;
 • terapia bez nieprzyjemnych doświadczeń, bez rozrywania szwu podniebiennego;
 • bezproblemowa higiena zębów i jamy ustnej, łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnego, stałego aparatu;

Aparaty In-Ovation

Aparaty In-Ovation łączą w sobie zalety systemu samoligaturującego oraz doskonałą estetykę. Zastosowano w nich mało widoczne zamki ceramiczne. Ich niższy profil pozwala uniknąć poważnych podrażnień i zadbać o higienę w okolicy aparatu. Podobnie jak w Damon System, aparat bezligaturowy In-Ovation wykorzystuje zjawisko mechanizmu poślizgowego w przesuwaniu zębów, dzięki czemu proces leczenia jest komfortowy, bezbolesny i daje szansę na krótszy czas terapii niż w przypadku korekty wady zgryzu tradycyjnym aparatem.

Technologia InsigniaToggle – cyfrowe projektowanie uśmiechu

INSIGNIA łączy w sobie dwa wymiary leczenia: komputerowe planowanie terapii i spersonalizowany aparat ortodontyczny. Wykorzystując metodę INSIGNIA, podobnie jak przy leczeniu niewidocznymi nakładkami INVISALIGN, zeskanujemy Twój uśmiech i przedstawimy Ci na monitorze etapy prostowania zgryzu aż do efektu końcowego. Już podczas pierwszej wizyty będziesz mógł zobaczyć metamorfozę swojego uśmiechu i zdecydować, czy jesteś gotów na naprawdę dobrą zmianę! Jednak INSIGNIA nie ogranicza się wyłącznie do wizualizacji. Po zaprezentowaniu Pacjentowi modelu 3D, tworzymy system zamków i drutów, precyzyjnie dopasowany do jego uzębienia. Personalizacja aparatu pozwala skrócić czas leczenia, gwarantuje Pacjentowi komfort i lepsze efekty niż w przypadku zestandaryzowanych metod, przez co doskonałe sprawdza się zarówno w przypadku dorosłych, jak i u dzieci.

Aparat CarriereToggle – prosty aparat – prosty zgryz!

Dystalizer Carriere to koronny dowód na to, że najlepsze są proste rozwiązanie. To także przykład na alians biomechaniki i personalizacji w ortodoncji. Ten bezniklowy aparat o minimalistycznej budowie zapewnia skuteczność leczenia dzięki idealnemu dopasowaniu oraz precyzyjnej kontroli rotacji. Jego zastosowanie w większości przypadków wyklucza konieczność usuwania zębów oraz skraca czas leczenia w porównaniu z tradycyjnymi metodami. W przypadku Carriere nie jest konieczna też wymiana łuków ortodontycznych. W Royal Dental aparat Carriere stosujemy do korekcji: tyłozgryzów, zaburzonej linii pośrodkowej, wychylenia przednich zębów, likwidacji stłoczeń. Pozwól sobie na pełny uśmiech i pozbądź się potencjalnych komplikacji zdrowotnych wynikających z wad zgryzu. Każdy z nas zasługuje na piękny uśmiech, Ty także! Skontaktuj się z Royal Dental, opowiedz nam swoją historię, a nasi konsultanci pomogą Ci wybrać metodę leczenia dopasowaną do Twoich potrzeb. Zadzwoń po zdrowy uśmiech: 732 777 999.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości