Licówki to tajemnica doskonałego, harmonijnego i śnieżnobiałego uśmiechu wielu gwiazd kina i telewizji. Nadają uzębieniu jednolitego, estetycznego koloru i kształtu, a przy tym doskonale maskują przebarwienia, drobne ukruszenia i pęknięcia zębów. Współczesna stomatologia pozwala przygotować licówki z niezwykłą precyzją, przez co wyglądają bardzo naturalnie i nie odróżniają się od naturalnych zębów. Przyjrzyjmy się czym są licówki, ile kosztują i dlaczego stały się tak popularne?
Czym są licówki?
Licówki to cienkie, porcelanowe płatki cementowane do zewnętrznej strony uzębienia. Aby mogły być założone, ząb musi zostać profesjonalnie oczyszczony, a następnie nieznacznie oszlifowany. Zastosowanie licówek posiada wiele zalet. Bardzo często stosowane są w przypadku dużego przebarwienia zęba lub zębów, którego nie udało się usunąć w inny sposób. Te uzupełnienia protetyczne doskonale korygują tego rodzaju niedoskonałości, wyrównują kształt zębów, maskują diastemę, nieestetyczne wypełnienia przednich zębów lub drobne pęknięcia. Dodatkowo porcelana zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, gdyż kamień nazębny trudniej się na niej osadza. Przeciwwskazaniem do założenia licówek jest próchnica, choroby dziąseł, wady zgryzu i bruksizm. Aby je założyć, najpierw należy podjąć leczenie, które wyeliminuje te choroby.
Jak się robi licówki?
Licówki wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Aby zrozumieć, jak się robi licówki, warto zapoznać się ze sposobem ich przygotowania. Na początku lekarz dokonuje przeglądu zębów, aby sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do założenia uzupełnień. Następnie robimy skan zębów pacjenta. Na jego podstawie tworzymy trójwymiarowy obraz uzębienia.
To doskonałe narzędzie diagnostyczne pozwala nam uzyskać dokładny obraz uzębienia, na podstawie którego projektujemy precyzyjne uzupełnienia. Trójwymiarowy obraz uzębienia widoczny jest na ekranie monitora, dzięki czemu lekarz i pacjent mogą precyzyjnie dobrać licówki i zobaczyć finalny efekt leczenia jeszcze przed założeniem licówek. Następnie delikatnie szlifujemy zęby pod licówki i robimy ich wycisk. Przygotowany model wysyłamy do laboratorium. W czasie oczekiwania na docelowe uzupełnienie zakładamy licówki tymczasowe, zabezpieczające oszlifowane zęby. Kolejna wizyta polega na założeniu licówek na uzębienie przy użyciu stomatologicznego cementu.
Pacjent otrzymuje licówki “skrojone na miarę”, co sprawia, że są trwałe, szczelne i komfortowe. Dbamy o to, aby licówki były dopasowane nie tylko do naturalnego kształtu zębów pacjenta, ale również podkreślały jego naturalne rysy twarzy.
Ile kosztują licówki?
Licówki są doskonałą inwestycją w piękny uśmiech, który jest wizytówką każdego z nas. Na założone w naszej klinice licówki Pacjent otrzymuje od nas dwuletnią gwarancję. To, ile kosztują licówki, zależy przede wszystkim od ilości wykonanych uzupełnień oraz jakości użytego materiału. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym na naszej stronie cennikiem, w którym został uwzględniony koszt licówek.