Skuteczne leczenie wymaga dostępu do najnowszych technologii i sprzętu stomatologicznego dorównującego światowym standardom. Znajdziesz je w Klinice Royal Dental.

Pracownia protetyczna

Naszym pacjentom oferujemy pełną diagnostykę przy pomocy cyfrowej radiologii i tomografii Carestream Dental, która minimalizuje dawkę promieniowania. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pracowni możemy wykonać obrazowanie:

 • 3D (tomografia komputerowa)
 • 2D (zdjęcie panoramiczne)
 • obrazowanie wewnątrzustne (RTG)
 • cefalometria

Podstawowym narzędziem diagnostycznym jest zdjęcie panoramiczne. Jest to ujęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów, zawiązków zębów oraz struktur je otaczających, takich jak: kości szczęki i żuchwy oraz stawy skroniowo-żuchwowe. Wykonanie zdjęcia umożliwia lekarzowi wykrycie wielu nieprawidłowości, niewidocznych na zewnątrz, w tym np.: próchnicy, zmian okołowierzchołkowych, zębów zatrzymanych, dodatkowych i nadliczbowych czy też problemów toczących zęby leczone kanałowo.

Skaner wewnątrzustny iTero w leczeniu ortodontycznym

Skaner wewnątrzustny 3D to nowe oblicze protetyki i ortodoncji. W Royal Dental (jako jedyni w regionie!) korzystamy z nowoczesnego sprzętu iTero. Dzięki jego wykorzystaniu stomatolodzy w naszej Klinice mogą tworzyć cyfrowe modele uśmiechu i przedstawiać pacjentom plan leczenia ortodontycznego na ekranie monitora w formie szczegółowej, komputerowej symulacji.

Zastosowanie skanera wyklucza konieczność pobierania tradycyjnych wycisków i zapewnia pacjentowi komfort, na który zasługuje. Nieprzyjemne uczucie oblepiającej masy wyciskowej to już melodia przeszłości, przynajmniej w Royal Dental. Komputerowe wyciski są gwarancją nie tylko wygody, ale też precyzji i idealnie dopasowanego aparatu ortodontycznego.

Trójwymiarowy obraz uzębienia

To doskonałe narzędzie diagnostyczne, dzięki któremu uzyskujemy dokładny obraz uzębienia potrzebny do zaprojektowania precyzyjnych uzupełnień. Licówki, korony czy mosty tworzymy na miarę, dzięki czemu są trwałe, szczelne i komfortowe. W połączeniu z RTG czy tomografią komputerową, skaner daje nam dokładny obraz struktur anatomicznych uzębienia pacjenta, co pozwala na szczegółowe zaplanowanie leczenia implantologicznego.

Sprzęt stomatologiczny: mikroskop

Rozwój endodoncji umożliwił uzyskanie trwałych i przewidywalnych wyników leczenia. Zastosowanie mikroskopu zabiegowego pozwala leczyć z nieosiągalną dotąd precyzją. W Klinice Royal Dental dysponujemy najnowocześniejszymi mikroskopami marki Karl Kapsoraz Seliga do leczenia kanałowego wraz z torem wizyjnym. Ich wykorzystanie zapewnia skuteczną terapię nawet najtrudniejszych przypadków w leczeniu kanałowym, niekiedy będąc jedynym sposobem na uratowanie zęba.

Wielokrotne powiększenie dzięki endodoncji mikroskopowej umożliwia stomatologom m.in.:

 • odnalezienie ujść wszystkich kanałów korzeniowych,
 • odnalezienie kanałów dodatkowych,
 • udrożnienie bardzo wąskich lub wręcz całkowicie zamkniętych (zobliterowanych) kanałów,
 • usuwanie złamanych narzędzi (nawet jeżeli do ich złamania doszło w okolicy wierzchołka korzenia),
 • wykrywanie perforacji i ich skuteczne leczenie,
 • wykrywanie niewidocznych gołym okiem pęknięć i złamań w obrębie korony i korzenia zęba,
 • wykrywanie i leczenie resorpcji korzenia zęba,
 • usunięcie starych wkładów koronowo-korzeniowych, twardych cementów wypełniających kanał (podczas zabiegu re-endo).

Laser diagnostyczny DIAGNOcam

DIAGNOcam to kolejny as w diagnostycznej talii Kliniki Royal Dental. W trakcie badania laserem diagnostycznym przez strukturę zębów przenika światło lasera, które załamuje się w miejscach zaatakowanych przez próchnicę. Uzyskany w ten sposób obraz przesyłany jest do kamery. Obszary zmienione chorobowo rysują się w postaci ciemnych plam, które wraz z lekarzem możesz prześledzić na ekranie monitora.

Zalety laserowego badania próchnicy:

 • maksymalnie precyzyjna diagnostyka;
 • diagnoza zmian próchnicowych w bardzo wczesnym stadium rozwoju umożliwia podjęcie profilaktycznego, błyskawicznego, nieinwazyjnego i całkowicie bezbolesnego leczenia;
 • wykrywanie próchnicy nawet w obrębie powierzchni stycznych i zgryzowych zębów;
 • metoda obrazowania bez wykorzystania promieniowania rentgenowskiego (możliwość nieograniczonego stosowania u kobiet w ciąży i dzieci);
 • możliwość zobaczenia stanu własnego uśmiechu na ekranie monitora.

Znieczulenie komputerowe QuickSleeper

QuickSleeper to nowoczesne urządzenie służące do komputerowego podawania znieczulenia przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego. Znieczulenie typu QuickSleeper jest dla pacjenta znacznie bardziej komfortowe niż tradycyjna metoda profilaktyki bólu. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo dawkowania środka znieczulającego, dzięki czemu znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie wtłaczane pod dużym ciśnieniem. To idealne rozwiązanie znieczulenia dla pacjentów obawiających się ukłuć, strzykawek i igieł.

Sedacja wziewna

To metoda znieczulania zaprojektowana z myślą o pacjentach, dla których wizyta w gabinecie stomatologicznym jest jednoznaczna z dużym przypływem stresu. Ta forma znieczulenia polega na podaniu podtlenku azotu o przyjemnym, owocowym zapachu poprzez specjalną maseczkę. Już po chwili działania gazu rozweselającego pacjent odpręża się i przełamuje obawy związane z leczeniem dentystycznym. Podtlenek azotu działa też przeciwbólowo.

W Royal Dental do znieczulenia tą metodą wykorzystujemy niezawodne urządzenie Master Flux, które, reagując na wszelkie zmiany przepływu bądź stężenia tlenu, automatycznie reguluje stężenie podtlenku azotu. Dzięki temu maszyna pozwala wyeliminować ryzyko niedotlenienia

Sedacja wziewna jest znakomitym rozwiązaniem dla dorosłych i dzieci odczuwających silny strach przed wizytą w gabinecie dentystycznym.

Kamera wewnątrzustna

Wykorzystanie kamery wewnątrzustnej pozwala zaprezentować i poinformować pacjenta o stanie jego jamy ustnej, wyjaśnić, jaki rodzaj leczenia oraz zabiegi są wymagane. Kamera ułatwia też lekarzowi prowadzenie precyzyjnej dokumentacji fotograficznej. Dzięki tej wizualizacji pacjent może lepiej zrozumieć punkt widzenia lekarza i dostrzec istotę prowadzonych zabiegów, a także – co niezmiernie istotne i motywujące – zobaczyć postępy leczenia na poszczególnych etapach.

System Obtura

Stosowane w naszej Klinice Systemy B i Obtura to specjalistyczne urządzenia stomatologiczne do termoplastycznej kondensacji gutaperki, które wykorzystuje się podczas leczenia endodontycznego. System Obtura pozwala na proste i w pełni kontrolowane wypełnianie kanału, co skutkuje zachowaniem jego pierwotnego, skomplikowanego kształtu. Cechą wyróżniającą technologię stosowaną przez naszych stomatologów jest najmniejsza z możliwych średnica igieł ułatwiająca aplikację materiału przy zachowaniu jego stałej temperatury.

( Dzięki Systemowi B jestesmy w stanie w precyzyjny sposób wypełnić wierzchołek korzenia, materiał który wykorzystujemy zostaje podgrzany i skondensowany idealnie dopasowując się do kształtu korzenia. Obtura natomiast jest wykorzystywana do wypełnienia reszty korzenia. Materiał zostaje podgrzany do temperatury 200 stopni przez co staje się plastyczna i miękka. Jest to najlepsza metoda wypełnienia kanałów zębów leczonych endodontycznie)

System RECIPROC

 Innym przykładem współczesnych rozwiązań stosowanych w stomatologii jest System RECIPROC. To swoista ekstraklasa stomatologiczna. W telegraficznym skrócie jest to rewolucyjna metoda pracy z zastosowaniem ruchu oscylacyjnego pozwalająca na skuteczne leczenie endodontyczne. Z jego pomocą stomatolog może opracować cały kanał korzeniowy tylko jednym pilnikiem. Skonstruowanie Systemu RECIPROC jest rezultatem wieloletnich badań klinicznych prowadzonych przez wiodące światowe ośrodki z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie materiałów.

Informacja o wpływie na zdrowie ludzi i na środowisko działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego

Działalność związana ze źródłami promieniowania jonizującego w naszej jednostce nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
Postępowanie naszej firmy ze źródłami promieniowania jonizującego jest zgodne z warunkami zezwolenia Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach
i obowiązującymi wymogami prawnymi w tym zakresie wynikającymi z ustawy prawo atomowe,
a także zapewnia minimalizowanie wpływu odpadów na środowisko. Nie ma uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości