Od prostych ekstrakcji zębów, po zabiegi resekcji, hemisekcji, radektomii i augmentacji kości – chirurgia stomatologiczna w klinice Royal Dental to szereg różnego rodzaju, specjalistycznych zabiegów. Wszystkie wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury stomatologicznej, aby zapewnić ich jak najmniejszą inwazyjność oraz komfort leczenia. Pomimo dość dużego stopnia skomplikowania zabiegów chirurgii stomatologicznej, pacjenci nie powinni obawiać się bólu, gdyż przeprowadzane są przez doświadczonego chirurga stomatologa w miłej atmosferze i w znieczuleniu miejscowym, a jeśli jest taka potrzeba, to również w znieczuleniu ogólnym. Chirurgia stomatologiczna kojarzona jest zazwyczaj z usunięciem problematycznej ósemki, jednak zakres jej działania jest dużo szerszy. Zabiegi chirurgiczne są nieodłącznym elementem w wielu procesach leczenia jamy ustnej. Do gabinetu chirurga stomatologa trafiają osoby ze skierowaniem od innych specjalistów, np. z zakresu ortodoncji czy leczenia zachowawczego. W klinice Royal Dental z zakresu chirurgii przeprowadzamy następujące zabiegi:

  • augmentację kości – sterowaną odbudowę utraconej kości, niezbędną w celu prawidłowego wszczepienia implantów;
  • usuwanie zębów mądrości – precyzyjna ekstrakcja problematycznych ósemek, np. zatrzymanych lub nieprawidłowo wykształconych, przy użyciu mikroskopu zabiegowego;
  • zabiegi przeszczepu dziąsła – wykonywane w przypadku recesji dziąsłowych czyli obniżenie poziomu dziąsła z jednoczesnym obniżeniem korzenia zęba;
  • hemisekcja – usunięcie połowy zęba przy zachowaniu drugiej jego części w celu uratowania zęba;
  • radektomia – usunięcie jednego z korzeni w celu uratowania zęba
  • wyłuszczanie torbieli – zazwyczaj zabieg połączony z wycięciem korzenia zęba przyczynowego lub wyrwaniem zęba;
  • resekcje wierzchołków korzeni – odcięcie fragmentu wierzchołka wraz z patologicznymi zmianami zapalnymi;
  • laserowe podcinanie wędzidełka – prosty zabieg podcięcia wędzidełka języka, wargi górnej lub dolnej;

Na pierwszej wizycie lekarz zapoznaje się ze stanem jamy ustnej pacjenta, kieruje na badania diagnostyczne, takie jak zdjęcie RVG, pantomograficzne, cefalometryczne lub trójwymiarowa tomografia komputerową. W Royal Dental dokładną diagnostykę zapewnia obecna na miejscu profesjonalna pracownia radiologiczna. Na podstawie otrzymanych wyników przedstawia następnie plan i koszt leczenia. Ponadto pacjent otrzymuje wskazania, do których powinien się zastosować przed i po wykonaniu zabiegu.  Zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w naszej klinice w znieczuleniu miejscowym lub w narkozie. Wśród naszych usług znajduje się również sedacja wziewna, czyli odprężający gaz rozweselający. Korzystamy z nowoczesnych, zaawansowanych technologii, dzięki czemu wykonywane zabiegi są precyzyjne i mniej inwazyjne. Wszystko to wpływa na znaczne skrócenie czasu gojenia się tkanek i szybkiego powrotu pacjenta do pełni zdrowia. Większość zabiegów chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy pod mikroskopem zabiegowym.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości