Precyzyjne badania diagnostyczne, pozwalające wykryć zmiany próchnicze, to podstawa każdego leczenia. Większość z nich, nawet badania radiologiczne 3D, umożliwiają rozpoznanie próchnicy w miejscach trudno dostępnych w momencie, gdy sięga ona zębiny. Kamera diagnostyczna DIAGNOcam pozwala na wykrycie choroby na powierzchniach stycznych i zgryzowych zębów dużo szybciej, a do tego w bardzo prosty sposób.

Czym jest DIAGNOcam – laserowa kamera diagnostyczna?

Nowoczesna kamera stomatologiczna DIAGNOcam do wykrywania próchnicy to nowoczesne urządzenie diagnostyczne w naszej klinice. Jej działanie jest bardzo proste. W trakcie badania przez strukturę zębów przenika światło lasera. Źródło światła znajduje się w główce urządzenia. Kamera wewnątrzustna dokładnie podświetla ząb – od korzenia w kierunku korony. W miejscach zmian próchniczych światło się załamuje i obraz ten przesyłany jest do kamery.

Podkreślić należy, że jest to obraz bardzo wysokiej jakości. Ząb przewodzi światło, dlatego możliwe jest ukazanie jego struktur i początków próchnicy nawet w miejscach trudno dostępnych, niewidocznych gołym okiem, bez zniekształceń wynikających z nachodzenia na siebie zębów. Obszary zmienione chorobowo mają postać ciemnych plam i widoczne są od razu, na żywo na ekranie monitora, bez czekania na zdjęcia rentgenowskie. Pacjent może obejrzeć obraz razem z lekarzem.

Diagnostyka próchnicy z pomocą kamery stomatologicznej

Do największych zalet tej rewolucyjnej kamery diagnostycznej DIAGNOcam należą:

  • bardzo wczesna i niezwykle dokładna diagnostyka trudno dostępnych powierzchni zgryzowych, stycznych i gładkich zęba;
  • możliwość podjęcia nieinwazyjnego, szybkiego i bezbolesnego leczenia profilaktycznego;
  • metoda obrazowania bez wykorzystania promieniowania rentgenowskiego umożliwia przeprowadzenie badania nawet u kobiet w ciąży i dzieci;
  • możliwość natychmiastowej obserwacji stanu uzębienia na ekranie monitora – zarówno przez lekarza, jak i przez pacjenta;
  • dostarczenie precyzyjnego obrazu o wysokiej jakości, nawet bez wstępnego oczyszczania zębów.

Kamera wewnątrzustna DIAGNOcam daje nam obraz zębów pod innym kątem, niż w przypadku zdjęć rtg. Przypomina badanie USG – lekarz w poszukiwaniu próchnicy przesuwa laserową kamerę, a obraz widoczny jest od razu na monitorze. Takie badanie jest całkowicie bezbolesne.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości