Dr Walery Tarnawski jest ekspertem i światowym liderem w dziedzinie biologicznej augmentacji kości (odbudowa kości, regeneracja kości), autorem i wynalazcą techniki ABA -Tarnawski (Allogenic Bone Augmentation).

Prawie dziesięcioletnie doświadczenie w wykorzystaniu tej techniki sprawiło, że lekarze z całej Polski (a nawet innych krajów),  przyjeżdżają szkolić się u dra Tarnawskiego z zakresu odbudowy kości.

Technika ABA-Tarnawski oparta jest na biologicznej regeneracji z wykorzystaniem potencjału ludzkiej tkanki kostnej. Jest to najlepszy materiał regeneracyjny na świecie. Dzięki tej technice uzyskujemy 100 % żywej kości. Badania histopatologiczne potwierdziły skuteczność techniki ABA TARNAWSKI.

Materiał z banku tkanek jest powszechnie wykorzystywany również w ortopedii urazowej oraz w innych rekonstrukcjach kostnych. Zabieg ten jest wykonywany w celu odbudowy wyrostka zębodołowego w szczęce i żuchwie przed wprowadzeniem implantu. Dzięki stworzeniu żywej kości, uzyskujemy 100% osteointegracji wtórnej na całej powierzchni implantu. Daje nam to możliwość odbudowy protetycznej na stałe zamontowanej w jamie ustnej. Efekty tego leczenia są stabilne i długoterminowe. 

Na czym polega odbudowa kości techniką ABA-Tarnawski?

Aby zrozumieć, na czym polega augmentacja kości, przyjrzyjmy się etapom leczenia”. ~ dr Walery Tarnawski 

Na konsultacji implantologicznej, po wykonaniu tomografii komputerowej oraz badaniu specjalistycznym, lekarz kompleksowo ocenia stan jamy ustnej pacjenta i dopasowuje najlepszą metodę do danego przypadku.

Klinika Royal Dental dysponuje nowoczesnym rodzajem obrazowania, jakim jest tomografia 3D. Umożliwia to lekarzowi zapoznanie się ze stanem kości szczęki i żuchwy, w celu dokonania jej szczegółowych oraz precyzyjnych pomiarów. Dopiero po wykonaniu kompleksowej diagnostyki i zaplanowaniu leczenia, można przejść do zabiegu. 

Royal Dental Rybnik specjalizuje się w przeprowadzaniu augmentacji kości każdego odcinka żuchwy i szczęki. Pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski z rekomendacji innych specjalistów. 

Dr Tarnawski jest liderem w odbudowie kości, nawet w bardzo trudnych i skomplikowanych przypadkach. Jego technika ABA TARNAWSKI daje możliwości rehabilitacji protetycznej u pacjentów, którzy już stracili nadzieję na posiadanie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Zalety techniki ABA- TARNAWSKI:

  • uzyskujemy kość żywą (własną) bez „ martwych fragmentów”,
  • możemy precyzyjnie odtworzyć kopertę kostną,
  • uzyskujemy 100% osteointegrację kości z implantem,
  • odbudowujemy kość kortykalną i gąbczastą.

Kluczowym materiałem w technice ABA-Tarnawski jest tkanka kostna z Banku Tkanek. Z tego materiału przygotowywane są różne frakcje, które łączymy z czynnikami wzrostu, uzyskanemu z krwi pacjenta. 

Kość ludzka z Banku Tkanek jest materiałem biozgodnym, takim samym jak kość pacjenta, a więc najlepszym dla organizmu człowieka. Przygotowanie materiału do regeneracji kostnej wyklucza wszelkie ryzyka. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie odbudować kość gąbczasta, jak również kość kortykalną, która zabezpiecza nową kość przed resorpcją (zanikiem). Wprowadzana tkanka  kostna ulega  całkowitemu przemodelowaniu i jest całkowicie zastępowana kością własną Pacjenta. Dzięki technice ABA – TARNAWSKI tworzymy pełnowartościową kość własną pacjenta, a nie substancje kościozastępcze. Efekty takiego postępowania są stabilne długoterminowo. 

Jeżeli Pacjent zgłasza się z niewielkimi zanikami kości, jesteśmy w stanie przeprowadzić zabieg regeneracji kości i wprowadzenie implantu na jednej wizycie. W przypadkach dużych zaników wyrostka zębodołowego, augmentacja wykonywana jest na oddzielnej wizycie, a wszczepienie implantu odbywa się po pełnej regeneracji przeszczepionej kości.  

 

Czy augmentacja kości boli?

Strach przed bólem jest naturalny, szczególnie w sytuacji, gdy pacjenci pierwszy raz spotykają się z tego rodzaju zabiegiem. Wielu z nich poszukuje u nas odpowiedzi, czy augmentacja kości boli. 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu  miejscowym, dlatego Pacjent nie odczuwa podczas zabiegu żadnego bólu. 

Po zabiegu może być odczuwalny pewnego rodzaju dyskomfort, np. w postaci obrzęku. Pracujemy jako lekarze na żywym organizmie, każdy Pacjent reaguje inaczej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować reakcje tkanek Pacjenta na zabieg. 

Lekarz po przeprowadzonym zabiegu przekazuje wszystkie wskazania pozabiegowe, dzięki którym operowane miejsce szybko się goi.

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu oraz ciągłym podnoszeniu przez kwalifikacji na szkoleniach w kraju i zagranicą, jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalne leczenie implantologiczne każdemu pacjentowi. 

Odbudowa kości – czy to trójściennego ubytku kości czy pionowych ubytków kości – oraz regeneracja całej szczęki, to dla nas praca codzienna. Robimy wszystko, aby spełnić marzenia pacjenta o pięknym uśmiechu. 

Cały proces jest bezpieczny i przeprowadzany przy użyciu nowoczesnych urządzeń medycznych.

Na czym polega implantacja?

Kość wyrostka zębodołowego zanika, gdy pacjent utracił ząb/zęby. Zanik kości po ich utracie jest procesem fizjologicznym. 

Do kliniki Royal Dental zgłasza się wielu pacjentów z problemem zaniku kości, którzy chcieliby wszczepić sobie implanty. Niestety, brak wystarczającej ilości kości uniemożliwia jego wszczepienie. Wówczas niezbędny jest zabieg odbudowy (regeneracji, augmentacji) kości.

Prawidłowo osadzony implant to stabilny efekt leczenia na lata, dlatego w niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zabiegu augmentacji kości szczęki lub żuchwy. Dzięki doświadczeniu dra Walerego Tarnawskiego, który jest w tej dziedzinie światowym liderem, jesteśmy w stanie wprowadzić implanty nawet przy bardzo rozległych brakach kostnych.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości