Wędzidełko to włóknisty fałd błony śluzowej, który łączy wargi lub język z kością. Jeśli wędzidełko jest zbyt krótkie, może być przyczyną różnych problemów, np. związanych z prawidłową wymową, przeżuwaniem pokarmów lub utrzymaniem właściwej higieny jamy ustnej. Problem zauważyć można już w dzieciństwie i rozwiązać go jednym zabiegiem chirurgicznym. Lekarz zaleca wtedy podcięcie wędzidełka. Zabieg jest krótki, stosunkowo prosty i bezpieczny. 

Podcięcie wędzidełka języka a górnej wargi

Podcięcie wędzidełka języka a górnej wargi nie różni się w swym przebiegu. Wędzidełko języka to połączenie dna jamy ustnej z językiem, widoczne po jego uniesieniu. Za krótkie wędzidełko może wywołać szereg poważnych problemów już od najmłodszych lat:

  • problemy ze ssaniem piersi – przerywane jedzenie, płacz podczas karmienia,
  • problemy z wymową – szczególnie w przypadku tych głosek, gdy język powinien podnieść się do góry,
  • utrudniona higiena, która często prowadzi do stanów zapalnych
  • problemy z prawidłowym odpływem śliny,
  • wady zgryzu.

O potrzebie wykonania zabiegu może świadczyć również sercowaty kształt języka, który wynika z pociągania go przez wędzidełko. W przypadku podcięcia wędzidełka górnej wargi wskazane jest one w sytuacji, gdy nieprawidłowa budowa wędzidełka powoduje obniżanie się linii dziąseł i odsłanianie szyjek zębowych. To natomiast prowadzi do sytuacji, gdzie zęby zaczynają się rozsuwać, co wywołuje powstanie wad zgryzu i tzw. diastemy, czyli widocznej, mało estetycznej przerwy między jedynkami. Decyzja o podcięcia wędzidełka górnej wargi powinna być skonsultowana z lekarzem specjalistą. 

Podcięcie wędzidełka u dorosłego

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zabieg wykonać także u dorosłych. Nie wykonanie zabiegu podcięcia wędzidełka w wieku dziecięcym może spowodować wystąpienie powikłań w wieku późniejszym, takich jak zaburzenia wymowy niektórych zgłosek, seplenienie czy rozwoju wad zgryzu.

Sposoby podcinania wędzidełka

Zabieg podcięcia wędzidełka w naszych gabinetach wykonujemy przy użyciu skalpela. Procedura jest bardzo szybka, nie zajmuje więcej niż kilkunastu minut. W jej trakcie może wystąpić niewielkie krwawienie, czym nie należy się martwić. Znieczulenie miejscowe sprawia, że podcinanie wędzidełka jest całkowicie bezbolesne dla pacjenta. A należy podkreślić, że w naszych gabinetach stosujemy nowoczesne znieczulenie komputerowe Dentapen. Ponadto w przypadku dzieci, zanim podamy znieczulenie, na miejsce to aplikujemy znieczulenie powierzchniowe, tak aby wkłucie nie było dla nich odczuwalne. Czas gojenia się rany jest krótki. 

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości