Próchnica i wywołane przez nią zmiany to najczęstsza choroba zębów, z którą zgłaszają się do nas pacjenci. Regularne wizyty w gabinecie stomatologa zapobiegają jej rozwojowi, jednak nadal wiele osób zgłasza się do nas dopiero z bolącym zębem, kiedy w uzębieniu pojawiają się już ubytki. Zazwyczaj w takich sytuacjach niezbędne okazuje się oczyszczenie i wypełnienie odpowiednim materiałem powstałej zmiany próchniczej. Niegdyś powszechne były wypełnienia amalgamatowe. Dziś stomatologia oferuje różnego rodzaju wypełnienia estetyczne, które sprawiają, że przeleczony ząb nie odróżnia się wizualnie od reszty uzębienia.

Jakie są rodzaje wypełnień estetycznych?

Wypełnienia kompozytowe to od dłuższego bardzo popularny sposób na opracowanie ubytków. Przygotowywane są z tworzywa sztucznego. Kompozyt można dopasować do kolorystyki zębów, dzięki czemu daje on bardzo naturalny, estetyczny rezultat. Z tego powodu wypełnienia kompozytowe stosowane są w przypadku leczenia zarówno zębów tylnych , jak i przednich. Po umieszczeniu materiału w ubytku dentysta naświetla ząb specjalną lampą polimeryzacyjną, dlatego mówimy, że są światłoutwardzalne. W przypadku rozległych ubytków lepszym i równie estetycznym rozwiązaniem będą nakłady koronowe.

Jednym z rodzajów wypełnień estetycznych są także nakłady koronowe inlay i onlay. Wykonywane są w pracowni protetycznej na podstawie wcześniej pobranego wycisku zęba. Wyróżniają się niezwykłą precyzją i estetyką. Materiał, z jakiego są wykonane to wysokiej jakości porcelana, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe i służą pacjentom przez wiele lat. Taki rodzaj wypełnień estetycznych stosujemy w przypadku rozległych ubytków w zębach bocznych oraz w sytuacji zębów uszkodzonych mechanicznie. Inlay i onlay to nie tylko wypełnienie, ale swego rodzaju rekonstrukcja uzębienia.

Wypełnienie estetyczne jedynek

W przypadku wypełnienia estetycznego jedynek najważniejszy jest dobór idealnej barwy plomby do zęba, tak aby wypełnienie nie odróżniało się kolorystyką od zdrowej części zęba. Rozwiązaniem jest wtedy warstwowa odbudowa zęba materiałem kompozytowym wysokiej jakości, którego cząsteczki są małe, przez co umożliwia doskonałe wypolerowanie.

Czemu wypełnienie światłoutwardzalne jest lepsze niż amalgamatowe?

Wypełnienie amalgamatowe wykorzystuje do uzupełniania ubytków materiał, który składa się z połączenie odpowiednich proporcji rtęci, miedzi, cynku, cyny i srebra. Wychodzą one z użycia, nie wykonujemy tego rodzaju uzupełnień w naszym gabinecie, gdyż nie można dobrać ich koloru do odcienia zębów pacjenta, jak to ma miejsce w przypadku wypełnień światłoutwardzalnych. Dodatkowo wykazują one niezdolność do łączenia się ze szkliwem zębów oraz z zębiną, przez co w szczelinach pomiędzy amalgamatową plombą a tkanką zęba może rozwijać się próchnica. Ponadto po założeniu tej srebrnej plomby po pewnym czasie dochodzi do przebarwienia zęba, co również nie ma miejsc w przypadku wypełnień kompozytowych.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości