Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej należy do zabiegów mikrochirurgii przeprowadzanych w warunkach gabinetu stomatologicznego. Leczenie jest bezbolesne, ponieważ wykonujemy je z zastosowaniem komputerowego znieczulenia miejscowego. Koroną kliniczną nazywamy wszystkie elementy zęba wychodzące ponad dziąsło. 

Czym jest korona kliniczna zęba?

Korona kliniczna to widoczna część korony anatomicznej zęba, wystającej ponad dziąsło. Dla przykładu – jeśli nad dziąsłem znajduje się korzeń zęba i jego korona, to określa się je mianem korony klinicznej. Nie jest ona objęta tkankami przyzębia i może być dłuższa lub krótsza od wspomnianej korony anatomicznej. Jeśli ząb jest zdrowy i prawidłowo rozwinięty, 

korona kliniczna jest krótsza od korony anatomicznej, ponieważ część szkliwa jest zakryta dziąsłem. Inaczej ma się sytuacja w stanach chorobowych, wtedy bywa dłuższa od korony anatomicznej. 

Kiedy stosuje się chirurgiczne wydłużenie korony zęba?

Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej ratuje ząb przed ekstrakcją, zapobiega stanom zapalnym oraz cofaniu się dziąseł do tyłu. Zabieg wykonuje się w przypadku, gdy ząb złamie się pod dziąsłem lub nastąpi głęboki ubytek próchniczy, sięgający poniżej linii dziąsła. 

Wydłużenie korony zęba nie jest skomplikowane, ale przeprowadzane jest etapowo. Na pierwszej wizycie, po zapoznaniu się ze stanem jamy ustnej, lekarz wykonuje znieczulenie pacjenta. Następnie odsłania granicę zdrowej tkanki zęba, aby nie była ukryta pod dziąsłem. Aby mogła nastąpić zmiana położenia dziąsła, lekarz dokonuje minimalnej redukcji kości zęba. Po około tygodniu pacjent wraca, abyśmy mogli rozpocząć kolejny etap leczenia. Przez ten czas powstałe rany powinny się zagoić i można rozpocząć odbudowę zęba. W zabiegu wydłużaniu korony zęba zazwyczaj wybierana jest bardzo wytrzymała korona protetyczna z dodatkowym wzmocnieniem w postaci wkładów z włókna szklanego. 

Po zakończeniu zabiegu pacjent odzyskuje piękny i zdrowy uśmiech. Pozwala on na wyleczenie poddziąsłowych ubytków, ale także stosowany jest do poprawy estetyki, a dokładnie właściwego usytuowania i zachowania proporcji zębów i dziąseł, tzw. estetyki białej i czerwonej.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości