Fluoryzacja jest jednym z zabiegów profilaktycznych, który zabezpiecza zęby przed próchnicą. Nazywana jest także lakierowaniem ze względu na charakter zabiegu. Zazwyczaj jest wykonywana w pakiecie, razem z innymi zabiegami higienizacji. Aby była skuteczna, powinna być przeprowadzana co najmniej raz na pół roku. W klinice Royal Dental przeprowadzamy fluoryzację zębów dzieci i osób dorosłych. Przyjrzyjmy się bliżej temu, na czym polega zabieg i co to jest fluoryzacja?

Co to jest fluoryzacja?

Fluor wzmacnia odporność szkliwa i chroni je przed próchnicą. Przyczynia się do prawidłowej budowy kości oraz zębów. Dawka fluoru zawarta w paście do zębów jest minimalna i na dłuższą metę niewystarczająca. Dlatego naszych pacjentów zachęcamy do zastosowania dodatkowej ochrony szkliwa – zabiegu fluoryzacji. Jest on bezbolesny, krótki i bezpieczny. 

Za pomocą specjalnej szczoteczki dentysta lub dyplomowana higienistka pokrywa zęby cienką warstwą preparatu (lakieru fluorowego) bogatego w związki fluoru. Zapobiegają one demineralizacji szkliwa, a nawet pomagają w odbudowie, czyli remineralizacji, niewielkich zmian próchniczych, widocznych na zębach w postaci białych plam, oraz blokują dalszy ich rozwój. Utrzymują się one na zębach przez kilka godzin po zabiegu, uwalniając jony fluorkowe. Te przenikają do powierzchni  szkliwa i odpowiednio je wzmacniają. Dlatego przez co najmniej dwie godziny po przeprowadzeniu zabiegu należy wstrzymać się od jedzenia i picia. Preparat posiada lepką konsystencję, dlatego po jego nałożeniu na zęby, pacjent ma przez chwilę odczucie brudnych zębów.

Fluoryzacja jest przeprowadzana na zębach dzieci i dorosłych jako profilaktyka próchnicy. W przypadku naszych małych pacjentów jest ona szczególnie ważna. W naszej klinice przygotowaliśmy dla nich preparaty w postaci różnych pianek smakowych, które są przez nie uwielbiane. Lakierowanie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Po jego przeprowadzeniu nawet dzieci wychodzą z gabinetu z uśmiechem.

W klinice Royal Dental pacjenci mogą wykonać pojedynczy zabieg fluoryzacji zabezpieczającej przed próchnicą lub zdecydować się na niego w zestawie – razem z usunięciem kamienia (skalingiem), piaskowaniem i polerowaniem. 

Czy fluoryzacja jest zdrowa?

Wokół zabiegu fluoryzacji krążą różne, niepotwierdzone naukowo mity. Również w naszym gabinecie spotykamy się z pytaniem, czy fluoryzacja zębów jest bezpieczna i posiada bardzo pozytywny wpływ na zęby dzieci i osób dorosłych. Wszystkim zaniepokojonym pacjentom wyjaśniamy, że zabieg fluoryzacji jest w pełni bezpieczny. Fluor stosowany jedynie w dużych dawkach wykazuje toksyczne działanie. Jednak w niewielkim stężeniu jest on niegroźny. Występuje on naturalnie w wodzie oraz produktach takich jak ryby, herbata, orzechy lub zboża. Jedyny problem, który może się pojawić podczas fluoryzacji, to gdy pacjent jest uczulony na fluorek. Dlatego przed wykonaniem każdego zabiegu przeprowadzamy szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości