Korony protetyczne stosujemy w przypadku bardzo zniszczonego zęba. Taka sytuacja ma zwykle miejsce, gdy wystąpiła zaawansowana próchnica, rozległe złamanie zęba lub uszkodzenie po leczeniu kanałowym. Korony protetyczne pozwalają na rekonstrukcję i odbudowę zęba. Tego rodzaju uzupełnienie znajduje zastosowanie również w implantologii. W tym wypadku korona osadzana jest na implancie. Współczesna protetyka oferuje pacjentom szereg materiałów, z jakiego mogą być wykonane korony protetyczne. W naszej klinice korzystamy z rozwiązań najwyższej jakości, zapewniających trwałość i dużą estetykę.

Założenie korony na ząb wiąże się z potrzebą jego oszlifowania. Wyjątek stanowią korony na implantach, które cementowane są do tzw. łącznika – składnika, który łączy ze sobą implant i koronę. Tego rodzaju uzupełnienia wykorzystywane są również jako elementy mostów protetycznych i protez zębowych.

Nasza klinika dysponuje nowoczesnymi technikami, które pozwalają nam osiągnąć idealnie naturalny efekt pracy protetycznej. W procesie przygotowania korony protetycznej skupiamy się na potrzebach pacjenta, tak aby kolor, kształt i długość przygotowanego uzupełnienia były zgodne z oczekiwaniami. Dokładnie skanujemy uzębienie, dzięki czemu przygotowana praca jest idealnie dopasowana do reszty uzębienia.

Jaka korona na implant?

Korony protetyczne osadzane są na implantach na stałe, dlatego warto wcześniej, wspólnie ze stomatologiem, zastanowić się, jaka korona na implant będzie właściwa. W naszej klinice stosujemy w tym wypadku do wyboru:

  • korony ceramiczne na podbudowie metalowej – bardzo popularne i często wybierane prace – ze względu na ich dużą odporność, wytrzymałość, a przy tym stosunkowo niski koszt wykonania; podbudowa może być przygotowana z metali szlachetnych lub nieszlachetnych;
  • korony ceramiczne na podbudowie cyrkonowej – uzupełnienia pełnoceramiczne charakteryzujące się zarówno doskonałym efektem estetycznym, jak i dużą wytrzymałością i trwałością; ponadto gwarantują naturalną transparencję, perfekcyjne dopasowanie, brak podrażnień tkanek i alergii oraz niskie przewodzenie.

Na nasze korony protetyczne udzielamy pacjentom dwuletniej gwarancji, ponieważ jesteśmy przekonani o ich wysokiej jakości.

Ile kosztuje korona zęba?

To, ile kosztuje korona zęba, zależy przede wszystkim od wybranego materiału, z którego jest wykonana, oraz potrzeby dodatkowego leczenia. Lekarz na pierwszej wizycie informuje pacjenta o dokładnym koszcie całego zabiegu. Tańszą opcją będzie korona porcelanowa na podbudowie metalowej. Informację o szacunkowym koszcie wykonania jednej korony udostępniliśmy w cenniku na naszej stronie internetowej.

Przypominamy, że aby korony protetyczne służyły przez długi czas, niezbędna jest regularna, właściwa higiena jamy ustnej oraz systematyczne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

Przeczytaj więcej o:
https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości