Stomatologiczne mosty, które są powszechnie stosowaną metodą leczenia, w przypadku bardzo dużych braków w uzębieniu mogą nie zdać egzaminu. Wtedy sięgamy po alternatywne rozwiązanie: protezy, czyli uzupełnienie ruchome. Co prawda nie zastępują one funkcji naturalnych zębów tak, jak to robią implanty zębowe, jednak pozwalają na uzyskanie wysokiego poziomu estetycznego. Jeśli to tylko możliwe, staramy się mocować protezy na implantach, gdyż to rozwiązanie może zapewniać najlepsze efekty. Skoro o protezach ruchomych mowa, warto wspomnieć, że w Klinice Royal Dental w Rybniku stosujemy trzy typy protez ruchomych:

Protezy całkowite tradycyjne

Stosowane są w przypadku pacjentów z bezzębiem, czyli przy całkowitej utracie uzębienia. Wykonywane są najczęściej z akrylu. Pomimo licznych zalet, rozwiązanie to nie jest wolne od wad. Pacjenci ponownie mogą cieszyć się swobodnym uśmiechem, ale mała powierzchnia przylegania protezy zwiększa ryzyko słabego trzymania, co podnosi dyskomfort użytkowania tradycyjnej protezy. Dodatkowym minusem tego rozwiązania jest fakt, iż podczas żucia siły przenoszone są przez błonę śluzową na kość. W efekcie kość nie stymuluje tkanki kostnej, co może powodować zanik kości. Jej konsekwencją może być „rozluźnienie” i niedopasowanie protezy.

Protezy całkowite na implantach

Również to rozwiązanie sprawdza się w przypadku całkowitego braku zębów. Protezy osadzone na implantach zębowych są zdecydowanie wygodniejsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. W tym przypadku niezbędne jest wszczepienie od 2 do 4 implantów. Dzięki temu zabiegowi osiągamy dobrą stabilizację protezy i unikami niedogodności związanych z użytkowaniem tradycyjnej protezy: klejenia, zaniku kości pod płytą protezy i nieprzyjemnych sytuacji niedopasowania protezy. Dodajmy, że proteza na implantach może być z łatwością wyjmowana przez pacjenta, co pozwala zadbać o higienę jamy ustnej. Zalety leczenia bezzębia z zastosowaniem implantów zębowych:

 • Proteza osadzone na implantach przywraca naturalny uśmiech oraz funkcję żucia.
 • Możliwość spożywania wszystkich pokarmów.
 • Trwałość i estetyka.
 • Bezproblemowe utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.
 • Implanty nie przemieszczają się podczas mówienia, przez co zapewniają nieskrępowaną swobodę użytkownikowi.

Proteza na teleskopach

Protezy na teleskopach wykonywane są na podbudowie z biokompatybilnego i wytrzymałego materiału. Zalety zastosowania protez teleskopowych:

 • Naturalny wygląd.
 • Szczelne i stabilne mocowanie.
 • Długotrwałość użytkowania.
 • Poprawa efektywności żucia.
 • Brak klamer lub innych widocznych elementów metalowych.
 • Łatwość w utrzymaniu higieny.

Protezy teleskopowe mogą być wykonywane na implantach zębowych, zębach własnych, jak i w połączeniu implantów z naturalnymi zębami. Ze względu na swoje właściwości protezy teleskopowe są uznawane za najlepsze wśród wszystkich rozwiązań uzupełnień ruchomych. Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat protez zębowych? Zadzwoń lub napisz do naszych konsultantów i dowiedz się więcej o uzupełnieniach stosowanych w Klinice Royal Dental w Rybniku.

Przeczytaj więcej o:
https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości