Zęby nieoczyszczane regularnie w gabinecie stomatologicznym narażone są na choroby, takie jak próchnica lub paradontoza. Po zjedzeniu posiłków gromadzi się na nich osad, który następnie zmienia się w kamień nazębny. W przeciwieństwie do płytki nazębnej, kamienia nie można usunąć przy użyciu szczoteczki do zębów. Powinien być zlikwidowany w gabinecie stomatologa, który wykona skaling i piaskowanie. Kamień jest siedliskiem bakterii, sprzyja rozwojowi próchnicy i chorób dziąseł, powoduje stany zapalne, obniżanie linii dziąseł, zanik kości, a ostatecznie może nawet doprowadzić do utraty zębów. Dlatego zalecamy regularne wizyty kontrolne, co najmniej raz na pół roku, i jego systematyczne usuwanie. 

Co to jest skaling?

Zabiegi higienizacji, takie jak skaling i piaskowanie, precyzyjnie oczyszczają zęby z kamienia nazębnego i osadu. Regularna higiena jamy ustnej po każdym posiłku zapobiega namnażaniu się bakterii. Jednak w okolicach szyjek zębowych oraz w miejscach, do których trudno dotrzeć szczoteczką, po pewnym czasie gromadzi się kamień, który należy systematycznie usuwać. Ponieważ często pacjenci nie mają wiedzy o tym, co to jest skaling i piaskowanie, obawiają się bolesnych, inwazyjnych zabiegów. Zachęcamy do porzucenia obaw! Współczesna stomatologia pozwala nam korzystać z innowacyjnych rozwiązań technologicznych i przeprowadzać leczenie w sposób bardzo dokładny, a zarazem bez uszkodzeń tkanek miękkich i szkliwa.

Czy usuwanie kamienia boli?

W zabiegach skalingu i piaskowania używamy nowoczesnej skalera i piaskarki, czyli stanowiska AIRFLOW One. To urządzenie łączy w sobie szwajcarską precyzję z niemal 40-letnim doświadczeniem specjalistów. Przebieg zabiegu higienizacji w naszych gabinetach rozpoczyna się od piaskowania zębów, czyli usuwania osadu za pomocą piaskarki. Wypuszcza ona pod ciśnieniem wodę z drobinkami dwuwęglanu sodu, delikatnie oczyszczając zęby. Następny krok to usunięcie kamienia nazębnego przy użyciu ultradźwięków, które go bezboleśnie rozkruszają. Higienizacja kończy się polerowaniem zębów. W efekcie pacjent może cieszyć się uzębieniem o naturalnym kolorze i pięknym połysku.

W Royal Dental nie stosujemy narzędzi ręcznych i starszych generacji skalerów, które mogą zarysować szkliwo i podrażnić dziąsła. Wykorzystywanie sprzętu AirFlow One pozwala nam przeprowadzić zabieg usuwania biofilmu w sposób bezbolesny, nie podrażniając tkanek miękkich i bez szkody dla szkliwa. Ponadto taki zabieg jest niezwykle skuteczny, precyzyjny, bardzo bezpieczny (również w przypadku profilaktyki u dzieci i nastolatków), małoinwazyjny i krótszy.

Czy piaskowanie wybiela zęby?

Regularne usuwanie osadu i kamienia w gabinecie stomatologicznym ma wiele zalet – pomaga zwalczyć nieświeży oddech, zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy i innych powikłań oraz przywraca zębom biel. Na pytanie, czy piaskowanie wybiela zęby, odpowiemy – tak, ale uzyskany kolor będzie naturalnym kolorem szkliwa oczyszczonego z przebarwień. Piaskowanie nie wybiela zębów w taki sposób, jak zabiegi z użyciem lampy, lasera lub nakładek wybielających. 

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości