Zaniedbane zęby z wieloma brakami zębowymi to idealne środowisko do rozwoju próchnicotwórczych bakterii oraz ryzyko poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jednym z proponowanych przez protetykę rozwiązań jest most protetyczny. Wpływa on nie tylko na poprawę estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim poprawia funkcje prawidłowej wymowy, gryzienia i przeżuwania oraz chroni przed rozwojem innych dolegliwości.

Most protetyczny należy do stałych uzupełnień, których celem jest wypełnienie luki powstałej w wyniku braku zęba. Stanowią go połączone ze sobą korony. Zęby własne przeznaczone pod most protetyczny to tzw. zęby filarowe, na które nakłada się porcelanowe korony. Zęby brakujące między filarowymi uzupełnia się przęsłem zamocowanym na koronach zębów filarowych. Przed założeniem mostu konieczne jest oszlifowanie zębów sąsiadujących z uzupełnianym odcinkiem. Zabieg jest bezbolesny – wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Wskazaniem do zastosowania mostu są częściowe braki międzyzębowe przy sprzyjających warunkach miejscowych, takich jak:

  • odpowiednia liczba zębów własnych, które mogą zostać szlifowane pod most,
  • właściwe rozmieszczenie zębów własnych,
  • dobre umocowanie zębów filarowych w zębodole (brak ruchomości zębów),
  • równoległość osi długich zębów filarowych.

Most czy implant?

Mosty należą do tzw. uzupełnień stałych, które są mocowane w jamie ustnej przez zacementowanie. Stanowią doskonałą alternatywę dla protez ruchomych (wyjmowanych) – podobnie jak one uzupełniają kilka braków zębowych, ale dają znacznie większy komfort. Jeśli jednak luka w uzębieniu dotyczy jednego zęba, częściej stosowanym rozwiązaniem jest wszczepienie implantu. Nie tylko zapewnia on doskonałą estetykę, trwałość i funkcjonalność, ale również niweluje potrzebę szlifowania sąsiadujących, zdrowych zębów pacjenta. Decyzja – most czy implant, zależna jest zatem od konkretnego przypadku i zaleceń lekarza.

Ile lat wytrzymuje most porcelanowy?

Na to, ile lat wytrzymuje most porcelanowy, główny wpływ ma jakość użytego materiału oraz precyzja wykonania uzupełnienia. W naszej klinice korzystamy z porcelany wysokiej jakości, a nowoczesne urządzenia stomatologiczne i wieloletnie doświadczenie lekarzy to gwarancja dużej dokładności każdego zabiegu. Dbamy o to, aby nasi pacjenci otrzymywali mosty o wysokiej wytrzymałości i cieszyli się zdrowiem i ładnym wyglądem uśmiechu przez długie lata. Jesteśmy pewni jakości naszej pracy, dlatego na wszystkie uzupełnienia protetyczne udzielamy gwarancji.

Ile kosztuje most protetyczny?

Określenie tego, ile kosztuje most protetyczny, wymaga wiedzy o liczbie jego elementów, czy też rodzaju użytych materiałów. Im więcej punktów mostu, tym cena staje się wyższa. Niekiedy w koszt zabiegu trzeba wliczyć także leczenie zębów filarowych, gdyż most może zostać osadzony jedynie na zdrowych zębach. Dokładną, całościową kwotę założenia tego rodzaju uzupełnienia przestawia lekarz po zapoznaniu się z warunkami jamy ustnej pacjenta.

Chcesz lepiej poznać korzyści, które mogą zapewnić Ci mosty protetyczne? Umów się na wizytę w Klinice Royal Dental i dowiedz się, jak pięknie może wyglądać Twój uśmiech. Skontaktuj się z nami i przyjdź na konsultacje!

Przeczytaj więcej o:
https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości