Nie od dziś wiadomo, że białe zęby dodają nam pewności siebie i wdzięku. Sprawiają, że chcemy więcej i częściej się uśmiechać. Białe zęby to niezwykle ceniony atut naszego wizerunku i postrzegania nas przez innych ludzi. Śnieżnobiały uśmiech jest piękną ozdobą, niestety codzienne rytuały, takie jak picie kawy, herbaty, czerwonego wina czy spożywanie produktów bogatych w barwniki powoduje, że zęby zaczynają żółknąć i przebarwiają się. Jednak nowoczesne, profesjonalne wybielanie zębów może odwrócić ten proces i w szybki sposób pozwala osiągnąć ponownie piękne i białe zęby.

Jak wybielić zęby?

Odkąd wybielanie zębów stało się popularne, powstało wiele metod na uzyskanie efektu białego uzębienia. Jednak jak wybielić zęby, aby nie uszkodzić przy tym szkliwa? Najbardziej bezpiecznym i skutecznym sposobem jest zawsze profesjonalny zabieg w gabinecie stomatologa. Wybielanie gabinetowe lampą jest nowoczesną technologią, która przede wszystkim nie niszczy i nie uszkadza w żaden sposób zębów. Jest to zabieg szczególnie dedykowany osobom, które lubią wino, kawę, herbatę lub palą papierosy a przy tym pragną cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Ponadto jest on bezinwazyjny i skuteczny, umożliwia wybielanie zębów o 2-3 tony. Jaśniejszy kolor utrzymuje się około roku, w zależności od nawyków żywieniowych pacjenta.

Jak przebiega zabieg wybielania zębów? Rozpoczyna się od krótkiej konsultacji z higienistką stomatologiczna, która oceni czy zęby pacjenta mogą zostać poddane zabiegowi wybielania. Podczas tego wywiadu, pacjent dowiaduje się o przebiegu całego zabiegu. Jeżeli jest taka potrzeba, rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadu ze wszystkich zębów, aby preparat wybielający mógł lepiej zadziałać i dać nam lepsze efekty. Sam zabieg wybielania jest bardzo przyjemny dla pacjentów.

  • Pierwszym etapem jest zabezpieczenie dziąseł pacjenta płynnym koferdamem.
  • Następnie nakładamy żel wybielający na zęby i naświetlamy je lampą. Naświetlanie trwa 15 min. Ten moment powtarzamy 3- lub 4-krotnie.
  • Cały zabieg trwa około 1,5 godziny. Po tym czasie pacjent wychodzi szeroko uśmiechnięty z białymi zębami.

Należy pamiętać, iż po zabiegu wybielania zębów, przez 7 dni pacjenta obowiązuje tzw. “biała dieta”, czyli nie spożywanie produktów barwiący, np. kawy, herbaty, czerwonego wina, barszczu itp.

Czy wybielanie zębów boli?

Myśl o profesjonalnym zabiegu w gabinecie dentystycznym jest niemal jednoznaczna z pytaniem, czy wybielanie zębów boli. Już na wstępie naszym Pacjentom wyjaśniamy, że jest to proces bezbolesny. Preparat wybielający jest bardzo bezpieczny dla szkliwa. Dzięki minimalnemu kontaktowi preparatu wybielającego z tkankami miękkimi, również nadwrażliwość zębów po zabiegu jest dużo mniejsza niż w przypadku wybielania nakładkowego. Należy jednak mieć na uwadze, że wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, dlatego jeżeli pacjent cierpi wcześniej na nadwrażliwość zębów, koniecznie musi o tym poinformować higienistkę, która będzie wykonywać zabieg.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

To, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty, zależy od przebiegu samego zabiegu. W naszej klinice oprócz pojedynczego zabiegu wybielania oferujemy Pakiet Pakiet Royal White Premium, w którego skład wchodzi wybielanie lampą w gabinecie wraz z zabiegami higienizacyjnymi. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem dostępnym na naszej stronie internetowej.

Przeczytaj więcej o:
https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości