Wiele osób wizytę w gabinecie stomatologicznym kojarzy jedynie z leczeniem zębów. Jednak równie ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie potrzebom późniejszego leczenia. Szczególnie istotne jest to w przypadku stanu zdrowia zębów mlecznych u dzieci. Niektórzy sądzą, że skoro i tak wypadną, nie wymagają opieki i szczególnej kontroli. Przekonanie takie jest bardzo błędne. Zaniedbania w tej kwestii mają wpływ na prawidłowy rozwój zębów stałych. Przedwczesna utrata zębów mlecznych prowadzi do wad zgryzu lub problemów z wymową. Utrzymanie dokładnej higieny jamy ustnej dziecka jest jednak prawdziwym wyzwaniem! Pomóc w tym może prosty i bezbolesny zabieg – lakowanie zębów.

Co to jest lakowanie zębów?

Oczyszczenia każdej przestrzeni zębów małego dziecka jest trudne dla rodziców. Występujące w zębach mlecznych głębokie bruzdy i nieregularne szczeliny sprawiają, że są one szczególnie podatne na powstawanie próchnicy. Lakowanie zębów polega na precyzyjnym uszczelnieniu wszelkich bruzd i pofałdowań zębowych specjalnym lakiem. Zapobiega to odkładaniu się w nich resztek pokarmów i gromadzeniu bakterii próchnicotwórczych. Najlepszym momentem na lakowanie zębów jest czas po całkowitym wyrżnięciu się zębów, zanim rozwiną się pierwsze zmiany próchnicze. Zabieg lakowania jest dobrą okolicznością do odbycia z dzieckiem wizyty adaptacyjnej. Jest on bezbolesny i krótki, dzięki czemu dziecko nabierze zaufania do kolejnych wizyt w gabinecie. 

Lakujemy nie tylko mleczaki, ale i zęby stałe. Najlepiej między 5-8 rokiem życia dziecka, kiedy wyrżnie się pierwszy ząb trzonowy. Kolejne zabiegi powinny się odbywać w miarę rozwoju zębów bocznych. Zalecamy również przeprowadzanie lakowania zębów u dorosłych, o ile pozwala na to stan uzębienia.

Aby dokładnie zrozumieć, na czym polega i co to jest lakowanie zębów, przyjrzyjmy się poszczególnym etapom zabiegu:

  • oczyszczanie zębów za pomocą delikatnej piaskarki,
  • osuszenie  i przygotowanie do lakowania,
  • laserowa diagnostyka – bezbolesne i bezpieczne sprawdzanie, czy w obrębie uśmiechu nie ma zmian próchnicowych,
  • bezbolesne wytrawianie zęba,
  • aplikacja specjalnego laku,
  • naświetlanie zębów w celu utwardzenia laku.

Jeśli lekarz zauważy zmiany próchnicowe na powierzchni żującej zębów trzonowych i przedtrzonowych stałych podczas diagnostyki laserem diodowym, schemat działania jest odmienny – wykonujemy tzw. lakowanie poszerzone. Przed aplikacją laku zęby są dokładnie oczyszczane, a zmiany próchnicowe usunięte przy użyciu delikatnego wiertła diamentowego.  

Czy lakowanie zębów jest szkodliwe?

Lakowanie jest zabiegiem, który wykonuje się od wielu lat i uznaje za bezpieczny zarówno dla szkliwa, jak i dla całego organizmu. Nadal jednak spotykamy się z pytaniem, czy lakowanie zębów jest szkodliwe. Wszystkich naszych pacjentów zapewniamy, że lakowanie zębów zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych jest w pełni bezpieczne, a nawet więcej – chroni przed niebezpieczeństwem, jakim jest próchnica i jej konsekwencje.  

Przeczytaj więcej o:
https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości