Wielu z nas wizyta w gabinecie stomatologicznym nie kojarzy się ze spokojem i odprężeniem. Wręcz przeciwnie, u sporego grona osób konieczność udania się do dentysty wywołuje stres i obawę przed bolesnym leczeniem. W niektórych przypadkach objawy lękowe nasilają się do tego stopnia, że możemy mówić o dentofobii. Uczucie dyskomfortu i niepokoju może potęgować się w przypadku małych pacjentów, dlatego też to z myślą o nich przygotowaliśmy pakiet znieczuleń przeznaczonych dla dzieci. W Klinice Royal Dental zadbasz o piękny uśmiech swojego dziecka nie narażając go na stres, co jest równie istotne co zdrowe zęby.

Znieczulenia stomatologiczne: znieczulenie podtlenkiem azotu

Sedacja wziewna – czyli podanie gazu rozweselającego – to jeden ze sposobów umilenia leczenia w Klinice Royal Dental znany w stomatologii od ponad wieku. Nie bez kozery popularność tej metody zapobiegania bólowi stale rośnie, także wśród małych pacjentów. Znieczulenie podtlenkiem azotu pomaga odprężyć się, zredukować strach i złagodzić dolegliwości bólowe, dzięki czemu siadanie na fotelu dentystycznym nie będzie stresujące. To całkowicie bezpieczny sposób znieczulenia, o czym świadczy między innymi fakt, że w historii sztuki dentystycznej nie odnotowano ani jednego przypadku uczulenia na podtlenek azotu. Wdychanie gazu rozweselającego działa odprężająco, wprawia pacjenta w euforię i kontrolowane poczucie oderwania od rzeczywistości. Przyjemne wrażenia sprawiają, że pacjent nie przywiązuje uwagi do trwającego leczenia, a dodatkowo gaz rozweselający zwiększa odporność na ból.

Znieczulenia stomatologiczne: znieczulenie komputerowe

Tradycyjna metoda ochrony przed bólem z użyciem strzykawki może budzić u dzieci negatywne wspomnienia, strach i dyskomfort, których przecież staramy się uniknąć przez aplikowanie znieczulenia. Dlatego w Royal Dental preferujemy znieczulenie komputerowe zapewniające świetne efekty bez konieczności obcowania dziecka z igłą i strzykawką. Znieczulenie komputerowe umożliwia podanie środka znieczulającego bardzo precyzyjnie, z fizjologiczną prędkością nie powodując rozpierania tkanek, przez co jego aplikacja jest całkowicie bezbolesna. Znieczulenie komputerowe świetnie sprawdza się w przypadku małych dzieci leczących mleczaki. Zęby mleczne są niesamowicie ważne z punktu widzenia przyszłości Twojej pociechy. Dobry stan mleczaków to podstawa do prawidłowego rozwoju zgryzu oraz odpowiedniej kondycji zębów stałych, dlatego wszystkich rodziców uświadamiamy o konieczności zadbania o zęby mleczne ich maluchów.

Znieczulenie stomatologiczne: znieczulenie ogólne

Ten sposób znieczulenia w Klinice Royal Dental stosujemy kiedy dziecko kompletnie odmawia współpracy z lekarzem stomatologiem, a podanie znieczulenia ogólnego jest jedynym rozwiązaniem, aby wyleczyć zainfekowane przez próchnicę ząbki. Jakie są rezultaty podania narkozy? Najprościej rzecz ujmując, narkoza powoduje tymczasowe zatrzymanie czynności ośrodkowego układu nerwowego. Po zaaplikowaniu środka znieczulającego pacjent zasypia, a stomatolog rozpoczyna leczenie. Podczas całej wizyty anestezjolog jest obecny w gabinecie i stale monitoruje organizm pacjenta. Bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego w naszej Klinice znieczulenie ogólne wykonują doświadczeni anestezjolodzy: dr Dawid Borowik oraz dr Rafał Koba. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodach, jakimi w Royal Dental dbamy o bezpieczeństwo i komfort leczenia zębów u najmłodszych pacjentów skontaktuj się z naszym konsultantem

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona.png

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona2.png

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona3.png

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona4.png

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona5.svg

Wi-fi w gabinecie

Sieć internetowa w każdym w całym budynku

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona6.svg

Klimatyzowane wnętrza

Każde z pomieszczeń posiada klimatyzację

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona7.svg

Parking dla pacjentów

Bezpłatny parking dla każdego z pacjentów

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona8.svg

Płatność kartą

Posiadamy terminal płatniczy

https://www.royal-dental.pl/wp-content/uploads/2021/04/ikona9.svg

Dla niepełnosprawnych

Wjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych

Certyfikaty doskonałości