Implantologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin w stomatologii. Dlatego Klinika Royal Dental stosuje najnowocześniejsze technologie cyfrowe a umiejętności zawodowe lekarzy specjalistów z dziedziny implantologii pozwalają uzyskać nam najwyższy poziom usług. Dzięki nam już setki osób rocznie może cieszyć się przywróconym uśmiechem na implantach. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonego lekarza i eksperta ds. implantologii dr Walerego Tarnawskiego.
Czym jest implant zębowy?
Implant to tytanowy odpowiednik anatomicznego korzenia zęba, który umieszcza się w miejsce utraconego zęba, następnie na implancie mocuje się niewielki łącznik oraz koronę ceramiczną, która w bardzo doskonały i perfekcyjny sposób odtwarza „utracony” ząb. Dzięki czemu Pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem jednocześnie też odbudowa na implancie odtwarza utraconą funkcję narządu żucia. Klinika Royal Dental wykorzystuje implanty V Klasy tytanu – najwyższa klasa tytanu, który idealnie jest przyswajany przez organizm ludzki. Skutkuje to minimalnym ryzykiem odrzucenia wszczepionych implantów czy wystąpienia alergii. Dodatkowo jeszcze implanty pokrywa się je specjalną powłoką sprzyjającą narastaniu osteocytów czyli komórek kostnych, dzięki którym implant zespaja się z kością jeszcze lepiej, gwarantując trwałą i stabilną podbudowę do nałożenia korony.
Jak przebiega leczenie implantologiczne?
Część chirurgiczna
Zabieg wszczepienia implantu nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie wymaga hospitalizacji, w zależności od preferencji pacjenta może zostać wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w narkozie. Zabieg odbywa się w trakcie jednej wizyty, nie jest zabiegiem bardziej inwazyjnym niż usunięcie jednokorzeniowego zęba. Dzięki wieloletniej praktyce w Klinice Royal Dental w Rybniku wszczepienie pojedynczego implantu może trwać do 15 min. Leczenie implantologiczne rozpoczynamy od wykonania profesjonalnego trójwymiarowego zdjęcia tomografii komputerowej 3D. Na podstawie zdjęcia lekarz implantolog Walery Tarnawski jest w stanie precyzyjnie opracować dokładny plan zabiegu. Takie badanie w pełni zabezpiecza pacjenta i lekarza przed niepowodzeniem zabiegu. Dzięki tej wizualizacji lekarz może zaplanować w odpowiednio stworzonych programach komputerowych cały zabieg wirtualnie, a następnie z bardzo dużą dokładnością wykonać pacjentowi w realnych warunkach. Dzięki dokładnym wymiarom możemy dokładnie określić jaki długi i szeroki implant umieścimy u pacjenta, aby nie uszkodzić przebiegających gałęzi nerwów czy zatok szczękowych.
Sam zabieg implantacji zaczyna się od znieczulenia miejscowego (w wyjątkowych przypadkach znieczulenia ogólnego), a następnie wykonywana jest procedura wszczepiania implantu/implantów. Założenie jednego implantu trwa średnio 15 min. Jednak już następnego dnia Pacjent może normalnie funkcjonować.
Część protetyczna
Po całkowitym zrośnięciu implantu z kością, do implantu mocowany jest niewielki łącznik, którego zadaniem jest stabilne utrzymywanie nowej korony. Wykonanie odbudowy protetycznej polega na pobraniu wycisków wszystkich zębów po to, aby najlepiej odtworzyć warunki zgryzowe. Wyciski przekazywane są do laboratorium protetycznego, w którym na ich podstawie technik wykonuje prace protetyczne zgodnie z ustaleniami lekarza. Kształt, głębia koloru i zdolność odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb, a dzięki temu, że implant jest stabilnie osadzony w kości, odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak nowy.