Royal Dental

Wypełniacze

Najlepsza metoda na zmarszczki

Wypełniacze to bardzo silnie działającą naturalna substancja powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Substancja to działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy są  równie skuteczne u mężczyzn jak i u kobiet.

Terapia pozwala uzyskać optymalne efekty podczas leczenia zmarszczek różnego typu tj. kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki palacza, zmarszczki królicze czy zmarszczki pod oczami. Zabieg pozwala zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe stąd stosowany jest w leczeniu przewlekłej migreny, w szczękościsku związanym z nadmierną pracą mięśni żwaczy oraz  pozwala ograniczyć pracę gruczołów potowych u osób z problemem nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp.

Wskazania do zabiegu:

  • zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy
  • wokół oczu („kurze łapki”)
  • poprzeczne na czole
  • pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”)
  • zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie
  • nadpotliwość dłoni i stóp

Zabieg jest raczej bezbolesny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem, a efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.

Podanie wypełniaczy nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Substancja jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Zabiegi można powtarzać co 6 - 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.


Nieinwazyjna terapia nadpotliwości

Celem leczenia tej dolegliwości jest miejscowe zablokowanie nerwów pobudzających gruczoły potowe do nadmiernej pracy. Konsekwencją tego jest uniemożliwienie nadmiernego wydzielania potu.

Niechciana nadmierna potliwości pojawia się najczęściej w obszarze dłoni, pach czy stóp. Problem ten pojawia się coraz częściej wśród Pacjentów i jest on niezwykle krępujący i powoduje ogromny dyskomfort. Dlatego tak ważne jest leczenie nadpotliwości zawsze wtedy, gdy rzutuje ona na nasze samopoczucie i relacje z innymi ludźmi.


Zapraszamy

nie ma dla nas nic cenniejszego od czasu naszych Pacjentów

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

GaleriaNajlepsza droga do zachowania pięknego uśmiechu

Implantologia
Najlepszy sposób na odzyskanie naturalnego uśmiechu
ZOBACZ
Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu
Digital Smile Design - przymierz swój nowy uśmiech przed leczeniem
ZOBACZ
Ortodoncja
Przygotuj się na coś wspaniałego - zacznij od nowego uśmiechu
ZOBACZ
Stomatologia estetyczna
Bezbolesne i skuteczne leczenie próchnicy
ZOBACZ

Certyfikaty doskonałości

NewsletterZapisz się do newslettera by być na bieżąco

Adres

Centrum Implantologii
i Ortodoncji Royal Dental
Walery Tarnawski

ul. Raciborska 69

44-200 Rybnik

Pn. – Pt.: 8:00 – 20:00

Sobota: 8:00 - 16:00

Royal Dental ChorzówNasza klinika w Chorzowie

Przejdź do strony