Royal Dental

Ortodoncja ze znakiem jakości

– zadbaj o zdrowy i piękny uśmiech w Royal Dental

Ortodoncja to nie tylko kwestia gustu

Współcześnie coraz więcej osób ma świadomość, że korekcja wady zgryzu nie jest wyłącznie estetycznym kaprysem, ale także metodą profilaktyki i leczenia dolegliwości zdrowotnych. Stan uzębienia i jamy ustnej przekłada się bowiem na kondycję całego organizmu. Dość powiedzieć, że nieleczone wady zgryzu mogą powodować szereg komplikacji, w tym m.in.: ból głowy, okolicy szczęki i żuchwy; nadwrażliwości zębów, przygryzania warg i policzków, tworzenia się aft; uszkodzeń zębów i ich zwiększonej ruchomości; przyśpieszonego rozwoju próchnicy, paradontozy i chorób przyzębia; migren związanych z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego; dolegliwości aparatu mowy; kłopotów z trawieniem pokarmu; szybszego procesu starzenia się cery (skóra przez brak stabilnego fundamentu kostnego zaczyna się marszczyć, wiotczeć, opadać) oraz zwiększonego ryzyka chorób ogólnoustrojowych, a nawet zawału serca i udaru.

Tym potencjalnym zagrożeniom można zapobiec podejmując leczenie ortodontyczne w Royal Dental Rybnik, które dzięki dostępnym technologiom i światowej klasy kompetencjom naszych lekarzy, jest krótkotrwałe, wygodne i nie krępujące codziennych czynności.


Nowoczesna ortodoncja w Royal Dental

Royal Dental to kwintesencja innowacyjnego podejścia do ortodoncji i leczenia wad zgryzu. W naszej praktyce lekarskiej stosujemy najnowsze zdobycze medycyny i informatyki, które w pakiecie z umiejętnościami naszych specjalistów oddajemy do dyspozycji Pacjentów. Jako jedyni w południowej Polsce korzystamy ze skanera wewnątrzustnego 3D iTero, specjalizujemy się w cyfrowej ortodoncji (przedstawiamy projekcję etapów leczenia w postaci komputerowej symulacji przed rozpoczęciem terapii), a także jesteśmy DIAMENTOWYM Partnerem INVISALIGN. Współczesne podejście do ortodoncji idzie w parze z kompetencjami i doświadczeniem naszego personelu. To unikatowe połączenie czynnika ludzkiego i zaplecza technologicznego czyni Royal Dental jednym z pionierów w zakresie ortodoncji w naszym kraju.
W Royal Dental stawiamy na bezkompromisowo bezpieczne i skuteczne rozwiązania, dlatego też w naszej praktyce stosujemy cztery typy aparatów ortodontycznych: niewidoczne nakładki ortodontyczne INVISALIGN, samoligaturujące aparaty (Damon System), aparaty Insignia oraz aparaty Carriere.


Zapraszamy

nie ma dla nas nic cenniejszego od czasu naszych Pacjentów

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

GaleriaNajlepsza droga do zachowania pięknego uśmiechu

Aparaty ortodontyczne

Invisalign – niewidoczne aparaty nazębne Toggle

INVISALIGN jest innowacyjną metodą prostowania zgryzu za pomocą przezroczystych, wymiennych nakładek (alignerów), które w wygodny i dyskretny sposób zadbają o uroczy uśmiech. Brak metalowych elementów, termoplastyczny, specjalnie opracowany silikon oraz wykonanie na indywidualne zamówienie sprawiają, że aparat INVISALIGN jest wyznacznikiem komfortu i skuteczności w terapii wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne, o którym nie musi wiedzieć nikt poza Tobą i Twoim ortodontą, jest równie skuteczne co w przypadku tradycyjnych aparatów korekcyjnych. Postaw na Royal Dental – DIAMENTOWEGO Partnera INVISALIGN i ciesz się niewidoczną terapią wady zgryzu.

Dlaczego warto wybrać INVISALIGN w Royal Dental?

 • Precyzyjna diagnostyka i wirtualny plan leczenia
  Jako jedyni w regionie korzystamy z nowoczesnego, wewnątrzustnego skanera 3D iTero. Dzięki niemu opracujemy trójwymiarowy projekt terapii, na którym zobaczysz, jak będzie zmieniać się Twój uśmiech w trakcie leczenia i jego finalny efekt.
 • Dyskrecja i komfort
  Praktycznie niewidoczne nakładki możesz samodzielnie zdejmować i zakładać z powrotem, dzięki czemu nie musisz zmieniać swoich nawyków żywieniowych czy stylu życia, i bezproblemowo dbać o higienę jamy ustnej.
 • Błyskawiczne efekty
  Rezultatów leczenia metodą INVISALIGN możesz spodziewać się, w zależności o rodzaju wady, już po kilku miesiącach noszenia aparatu. Na drugiej wizycie otrzymujesz komplet alignerów, które wymieniasz samodzielnie zgodnie z instrukcjami lekarza, co angażuje Pacjenta w leczenie i zwalnia z konieczności częstych wizyt w gabinecie.  
 • Diamentowy Partner INVISALIGN
  Jesteśmy Diamentowym Partnerem INVISALIGN, co oznacza, że każdego roku przeprowadzamy ponad 150 udanych metamorfoz z wykorzystaniem niewidocznych nakładek ortodontycznych. Nasze doświadczenie i 4 miliony Pacjentów na całym świecie szeroko uśmiechających się dzięki INVISALIGN to najlepsze rekomendacje, że warto zaufać specjalistom Royal Dental.


INVISALIGN TEEN – aparaty ortodontyczne dla młodzieży

INVISALIGN TEEN jest rozwiązaniem bazującym na koncepcji niewidzialnego aparatu przygotowanego z myślą o specyfice zgryzu nastolatków. Aparat ten charakteryzuje się specjalną budową równoważącą wyrzynanie się kłów, drugich zębów przedtrzonowych i drugich zębów trzonowych. Dodatkowo model ten został wzbogacony o kolejne elementy: niebieskie wskaźniki zużycia łuku oraz 6 bezpłatnych alignerów na wypadek utraty podstawowych nakładek. Postaw na INVISALIGN TEEN i pomóż swojemu dziecku wejść w dorosłe życie z pełnym uśmiechem i bez kompleksów.


Aparaty retencyjne VIVERA

Aparaty retencyjne służą podtrzymaniu efektów leczenia korekcyjnego. Dzięki nim możesz cieszyć się rezultatami terapii ortodontycznej i pięknym uśmiechem na długie lata. Aparaty retencyjne VIVERA są:

 • produkowane w tej samej innowacyjnej technologii co INVISALIGN;
 • przezroczyste, wygodne i łatwe do zakładania;
 • nawet 30% bardziej trwałe niż inne przezroczyste aparaty retencyjne;


Samoliaturujące aparaty – Twój ekspres do pięknego uśmiechu

Samoligaturujący aparat ortodontyczny to nowoczesna odsłona stałego aparatu. Posiada on zamki (porcelanowe, kompozytowe lub metalowe) przyklejone do powierzchni zębów i połączone metalowym łukiem nie posiadające natomiast dodatkowych mocowań, a wyposażone w specjalne klapki. Nie ma tu ligatur, dzięki czemu tarcie jest zminimalizowane i łuk przesuwa się swobodniej w szczelinie, co znacznie skraca czas leczenia. W Royal Dental stosujemy dwa systemy aparatów samoligaturujących: Damon System oraz In-Ovation.

Damon System

Damon System to zaawansowane samoligaturujące aparaty ortodontyczne, których zamki zaprojektowano tak, by były dyskretne, komfortowe i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Zalety metody Damon System:

 • zamki bezligaturowe nie muszą być „dowiązywane”, są łagodne dla zębów i tkanek miękkich;
 • druty wyprodukowane w zaawansowanej technologii z tzw. pamięcią kształtu;
 • komfort i szybsze przesuwanie zębów, dzięki nowoczesnemu mechanizmowi poślizgowemu;
 • mniejsza liczba regulacji i wizyt w gabinecie stomatologicznym;
 • leczenie ortodontyczne w większości przypadków niewymagające usuwania zębów;
 • terapia bez nieprzyjemnych doświadczeń, bez rozrywania szwu podniebiennego;
 • bezproblemowa higiena zębów i jamy ustnej, łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnego, stałego aparatu;

Aparaty In-Ovation

Aparaty In-Ovation łączą w sobie zalety systemu samoligaturującego oraz doskonałą estetykę. Zastosowano w nich mało widoczne zamki ceramiczne. Ich niższy profil pozwala uniknąć poważnych podrażnień i zadbać o higienę w okolicy aparatu. Podobnie jak w Damon System, aparat bezligaturowy In-Ovation wykorzystuje zjawisko mechanizmu poślizgowego w przesuwaniu zębów, dzięki czemu proces leczenia jest komfortowy, bezbolesny i daje szansę na krótszy czas terapii niż w przypadku korekty wady zgryzu tradycyjnym aparatem.


Technologia InsigniaToggle - cyfrowe projektowanie uśmiechu

INSIGNIA łączy w sobie dwa wymiary leczenia: komputerowe planowanie terapii i spersonalizowany aparat ortodontyczny. Wykorzystując metodę INSIGNIA, podobnie jak przy leczeniu niewidocznymi nakładkami INVISALIGN, zeskanujemy Twój uśmiech i przedstawimy Ci na monitorze etapy prostowania zgryzu aż do efektu końcowego. Już podczas pierwszej wizyty będziesz mógł zobaczyć metamorfozę swojego uśmiechu i zdecydować, czy jesteś gotów na naprawdę dobrą zmianę!

Jednak INSIGNIA nie ogranicza się wyłącznie do wizualizacji. Po zaprezentowaniu Pacjentowi modelu 3D, tworzymy system zamków i drutów, precyzyjnie dopasowany do jego uzębienia. Personalizacja aparatu pozwala skrócić czas leczenia, gwarantuje Pacjentowi komfort i lepsze efekty niż w przypadku zestandaryzowanych metod, przez co doskonałe sprawdza się zarówno w przypadku dorosłych, jak i u dzieci.


Aparat CarriereToggle - prosty aparat – prosty zgryz!

Dystalizer Carriere to koronny dowód na to, że najlepsze są proste rozwiązanie. To także przykład na alians biomechaniki i personalizacji w ortodoncji. Ten bezniklowy aparat o minimalistycznej budowie zapewnia skuteczność leczenia dzięki idealnemu dopasowaniu oraz precyzyjnej kontroli rotacji. Jego zastosowanie w większości przypadków wyklucza konieczność usuwania zębów oraz skraca czas leczenia w porównaniu z tradycyjnymi metodami. W przypadku Carriere nie jest konieczna też wymiana łuków ortodontycznych. W Royal Dental aparat Carriere stosujemy do korekcji: tyłozgryzów, zaburzonej linii pośrodkowej, wychylenia przednich zębów, likwidacji stłoczeń.


Pozwól sobie na pełny uśmiech i pozbądź się potencjalnych komplikacji zdrowotnych wynikających z wad zgryzu. Każdy z nas zasługuje na piękny uśmiech, Ty także! Skontaktuj się z Royal Dental, opowiedz nam swoją historię, a nasi konsultanci pomogą Ci wybrać metodę leczenia dopasowaną do Twoich potrzeb. Zadzwoń po zdrowy uśmiech: 732 777 999.

Zapraszamy

nie ma dla nas nic cenniejszego od czasu naszych Pacjentów
Implantologia
Najlepszy sposób na odzyskanie naturalnego uśmiechu
ZOBACZ
Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu
Digital Smile Design - przymierz swój nowy uśmiech przed leczeniem
ZOBACZ
Ortodoncja
Przygotuj się na coś wspaniałego - zacznij od nowego uśmiechu
ZOBACZ
Stomatologia estetyczna
Bezbolesne i skuteczne leczenie próchnicy
ZOBACZ

Certyfikaty doskonałości

NewsletterZapisz się do newslettera by być na bieżąco

Adres

Centrum Implantologii
i Ortodoncji Royal Dental
Walery Tarnawski

ul. Raciborska 69

44-200 Rybnik

Pn. – Pt.: 8:00 – 20:00

Sobota: 8:00 - 16:00

Royal Dental ChorzówNasza klinika w Chorzowie

Przejdź do strony