Royal Dental

Opis procesu zabiegu

Leczenie implantologiczne składa się z dwóch etapów:

Część chirurgiczna

Zabieg wszczepienia implantu nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie wymaga hospitalizacji, w zależności od preferencji pacjenta może zostać wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w narkozie. Zabieg odbywa się w trakcie jednej wizyty, nie jest zabiegiem bardziej inwazyjnym niż usunięcie jednokorzeniowego zęba. Dzięki wieloletniej praktyce w Klinice Royal Dental w Rybniku wszczepienie pojedynczego implantu może trwać do 15 min.

Leczenie implantologiczne rozpoczynamy od wykonania profesjonalnego trójwymiarowego zdjęcia tomografii komputerowej 3D. Na podstawie zdjęcia lekarz implantolog Walery Tarnawski jest w stanie precyzyjnie opracować dokładny plan zabiegu.

Takie badanie w pełni zabezpiecza pacjenta i lekarza przed niepowodzeniem zabiegu. Dzięki tej wizualizacji lekarz może zaplanować w odpowiednio stworzonych programach komputerowych cały zabieg wirtualnie, a następnie z bardzo dużą dokładnością wykonać pacjentowi w realnych warunkach. Dzięki dokładnym wymiarom możemy dokładnie określić jaki długi i szeroki implant umieścimy u pacjenta, aby nie uszkodzić przebiegających gałęzi nerwów czy zatok szczękowych.Sam zabieg implantacji zaczyna się od znieczulenia miejscowego (w wyjątkowych przypadkach znieczulenia ogólnego), a następnie wykonywana jest procedura wszczepiania implantu/implantów. Założenie jednego implantu trwa średnio 15 min. Jednak już następnego dnia Pacjent może normalnie funkcjonować.


Część protetyczna

Po całkowitym zrośnięciu implantu z kością, do implantu mocowany jest niewielki łącznik, którego zadaniem jest stabilne utrzymywanie nowej korony. Wykonanie odbudowy protetycznej polega na pobraniu wycisków wszystkich zębów po to, aby najlepiej odtworzyć warunki zgryzowe. Wyciski przekazywane są do laboratorium protetycznego, w którym na ich podstawie technikwykonują prace protetyczne zgodnie z ustaleniami lekarza. Kształt, głębia koloru i zdolność odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb, a dzięki temu, że implant jest stabilnie osadzony w kości, odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak nowy.


Zapraszamy

nie ma dla nas nic cenniejszego od czasu naszych Pacjentów

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

GaleriaNajlepsza droga do zachowania pięknego uśmiechu

Implantologia
Najlepszy sposób na odzyskanie naturalnego uśmiechu
ZOBACZ
Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu
Digital Smile Design - przymierz swój nowy uśmiech przed leczeniem
ZOBACZ
Ortodoncja
Przygotuj się na coś wspaniałego - zacznij od nowego uśmiechu
ZOBACZ
Stomatologia estetyczna
Bezbolesne i skuteczne leczenie próchnicy
ZOBACZ

Certyfikaty doskonałości

Blog

Przeczytaj blog naszych specialistów
Mój blog

Mój blog

Nie znam osoby, które nie zależy na pięknym uśmiechu. Każdy z nas stara się aby utrzymać jamę ustna w jak najlepszej kondycji i stanie - nie tylko ze względów estetycznych, jednak głównie dla ogóln...

Więcej

NewsletterZapisz się do newslettera by być na bieżąco

Jak do nas trafić

Adres

Centrum Implantologii
i Ortodoncji Royal Dental
Walery Tarnawski

ul. Raciborska 69

44-200 Rybnik

Pn. – Pt.: 8:00 – 20:00

Sobota: 8:00 - 16:00

Royal Dental ChorzówNasza klinika w Chorzowie

Przejdź do strony