Royal Dental

Nasi specjaliści

Poznaj lekarzy pracujących w Royal Dental!

Zespół Centrum Implantologii i Ortodoncji  tworzą najlepsi, najbardziej kompetentni i doświadczeni specjaliści ze wszystkich dziedzin stomatologii, prezentujący swoje osiągnięcia i wiedzę na licznych kongresach medycznych zarówno w kraju, jak i zagranicą. Właściciel Kliniki – lekarz implantogol, ekspert ds. inplantologii Walery Tarnawski stworzył miejsce dla Pacjentów, w którym mogą spełniać swoje marzenia o pięknym uśmiechu. Dzięki naszemu ciągłemu zaangażowaniu w rozwój dajemy naszym Pacjentom dostęp do najnowocześniejszych światowych technologii. Nasi lekarze stomatolodzy uczestniczą w wielu szkoleniach i sympozjach w Polsce, jak i na świecie. Chcemy, żeby Pacjent wiedział, że nad jego zdrowiem czuwają najlepsi specjaliści, którzy w każdej chwili służą swoją wiedzą, doświadczeniem i radą. Wszystko to w trosce o zdrowie i dobro naszych Pacjentów.


Walery Tarnawski 

Lekarz stomatolog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, ekspert ds. implantologii stomatologicznej. 

Założyciel Centrum Implantologii i Ortodoncji Royal Dental w Rybniku. 

Absolwent Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Iwano-Frankiwsku. Członek wielu prestiżowych polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, m.in.:

  • Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI),
  • Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI),
  • The International Congress of Oral Implantologists (ICOI).

W klinice kieruje zespołem lekarzy, nadzoruje ich pracę, zajmuje się planowaniem wielospecjalistycznych, kompleksowych leczeń. Stawia na najwyższą jakość przeprowadzanych zabiegów – bezpieczeństwo i komfort pacjentów to dla niego priorytet, dlatego poszerza on swoją wiedzę oraz rozwija umiejętności, regularnie uczestnicząc w kursach i kongresach o tematyce z zakresu implantologii, odbywających się w Polsce i zagranicą.

Nie wyobraża sobie pracy bez tomografii komputerowej, która w precyzyjny sposób pozwala na uzyskanie wysokiej jakości trójwymiarowego obrazu tkanek pacjenta, na podstawie którego można dokładnie zaplanować zabieg. Dzięki metodzie Digital Smile Design (DSD) przedstawia pacjentom w formie komputerowej stymulacji efekt zamierzonego leczenia.

Ustalając plan, najpierw wysłuchuje, z jakimi problemami zmaga się pacjent, jakie ma oczekiwania, a później razem z nim kreuje obraz nowego uśmiechu. Co ważne, implantologia to dla niego nie tylko praca – to pasja, którą poszerza, aby nieść swoim pacjentom jak najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i uśmiechów nie do odbudowania!

Warto jednak podkreślić, że nie samą implantologią doktor Tarnawski żyje, bo równie dobrze jak w gabinecie czuje się także na świeżym powietrzu, korzystając z uroków natury, a więc wędkując, jeżdżąc na rowerze czy nartach. Odnajduje się on w każdej dziedzinie i – co ważne – idzie przez życie z uśmiechem.


Aleksander Tarnawski

Doświadczony ekspert z zakresu ortodoncji oraz koordynator leczenia interdyscyplinarnego.

Członek International Association for Orthodontics.

Elitarny Platynowy Partner INVISALIGN – innowacyjnej metody leczenia wad zgryzu niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi.

Jako jedyny w Południowej Polsce, posługuje się skanerem iTero, tworząc trójwymiarowe wyciski zębów. Uczestnik licznych szkoleń, prowadzonych przez największe autorytety światowej ortodoncji.

Aleksander Tarnawski to pasjonat nowoczesnych technologii. W swojej codziennej pracy stosuje cyfrowe metody leczenia wad zgryzu, takie jak indywidualne aparaty INSIGNIA czy przezroczyste INVISALIGN. Metamorfozę uśmiechu przedstawia Pacjentom w formie komputerowej symulacji. Dzięki precyzyjnemu, cyfrowemu projektowaniu Digital Smile Design, efekt końcowy leczenia jest zawsze zgodny z założeniami i tym, czego oczekuje Pacjent. Tradycyjną masę wyciskową, zastąpił nowoczesnym skanerem iTero i obrazem 3D, dzięki czemu wizyty ortodontyczne jeszcze nigdy nie były tak komfortowe.

Doktor Aleksander robi wszystko aby to wygoda pacjenta był na pierwszym miejscu. Budzi zaufanie wśród pacjentów, dzięki czemu każdy czuję się na jego fotelu swobodnie i bez strachu.

Doktor Tarnawski nie boi się nowych wyzwań – niezależnie od wady zgryzu, zrobi wszystko, by Pacjent uzyskał perfekcyjny, wymarzony uśmiech!

Po zakończonym leczeniu, chętnie zaprasza do… swojego studia fotograficznego. To tutaj realizuje zamiłowanie do fotografii i uwiecznia niezwykłe metamorfozy. Jeśli w ręku nie trzyma jednego z aparatów, ortodontycznego lub fotograficznego, najczęściej chwyta za kierownicę samochodu i obiera kierunek: góry.

Nie tylko w stomatologii, jest jeszcze wiele szczytów do zdobycia!


Wojciech Dziuba

Absolwent Oddziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Członek PTE - POLSKIEGO TOWARZYSTWA ENDODONTYCZNEGO.

W 2015 roku ukończył Prestiżowe Curriculum Endodontyczne - był to cykl specjalistycznych kursów z endodoncji mikroskopowej, mikrochirurgii tkanek okołowierzchołkowych, odbudowy tkanek zęba po leczeniu kanałowym zakończony egzaminem teoretycznym i prezentacją swoich przypadków z własnej praktyki.
Stomatolog Wojtek Dziuba specjalizuje się w leczeniu endodontycznym pod mikroskopem, jego sumienność, skrupulatność i delikatność powoduje, że jego Pacjenci zawsze wychodzą z uśmiechem na twarzy, a nie raz zasypiają na fotelu!

W pracy ceni sobie kompleksowe podejście do Pacjenta, profesjonalizm i opanowanie.

W Klinice nazywany Endo Hero

Prywatnie dr Wojtka spotkać możemy na wycieczkach rowerowych, rwących rzekach, czy siłowni na treningu judo. Podążając z myślą - “W zdrowym ciele zdrowy duch”.


Jacek Dziuba

Absolwent Oddziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Członek Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego - European Federation of Periodontology (EFP)

Po ukończeniu stażu podyplomowego doskonalił swoje umiejętności w dziedzinie periodontologii i chirurgii podczas specjalistycznych szkoleń. W ubiegłym roku ukończył prestiżowe PERIO Curriculum: Pięciomodułowy, mocno rozbudowany cykl kursów. Dzięki czemu dr Jacek jest specjalistą od Periopraktyki Niechirurgicznej do Periopraktyki Chirurgicznej. Dzięki czemu posiada ogromną wiedzę periodontologiczną. Jednocześnie uczestniczy i doskonala się uczestnicząc w kolejnych szkoleniach i sympozjach.

W codziennej pracy wykorzystuje najnowocześniejszy sprzęt. Nie wyobraża sobie pracy bez odpowiednich narzędzi diagnostycznych takich jak zdjęcie pantomograficzne, laser diagnostyczny DIAGNOCAM, aby jego praca była jeszcze bardziej dokładna i skrupulatna do leczenia zarówno zachowawczego jak i periodontologicznego używa mikroskopu oraz lup stomatologicznych. 

Wierny zasadzie: “lecz Pacjenta tak jak sam chciałbyś być leczony”

Przez pacjentów postrzegany jako uśmiechnięty i życzliwy , nie odmawiający pomocy nikomu. Największą satysfakcję daje mu zadowolenie swojego Pacjenta.
Jaki dr Jacek jest na co dzień? Lubiący ryzyko, sporty ekstremalne oraz grę na perkusji!


Anna Tara-Bednarska

Absolwentka oddziału lekarsko-dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Studiów Podyplomowych – Medycyna Estetyczna Dla Lekarzy na GWSH w Katowicach. Zajmuje się kompleksowym leczeniem stomatologiczny. Wykonując zabiegi z wykorzystaniem podtlenku azotu dba o komfort naszych najmłodszych pacjentów. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w szkoleniach i konferencjach stomatologicznych. Główny zakres zainteresowań to stomatologia dziecięca oraz medycyna estetyczna. Zawsze szuka optymalnych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Prywatnie lubi aktywnie spędzać czas, latem na korcie tenisowym a zimą na stoku.

Dorota Musioł

Dyplomowana Higienistka stomatologiczna, studentka na kierunku Zarządzanie i Organizacja Placówkami Medycznymi. Ma ogromne doświadczenie, pracując od wielu lat jako higienistka stomatologiczna. Na co dzień spełnia się zawodowo w pracy z ludźmi – dbając o ich piękne uśmiechy.

Swoją karierę w medycynie rozpoczęła przechodząc sukcesywnie przez kolejne stanowiska, począwszy od asystentki stomatologicznej, została koordynatorem zespołu asystentek, poprzez pracę na stanowisku higienistki stomatologicznej oraz managera kliniki Royal Dental – gdzie na dwóch ostatnich stanowiskach czuje się najlepiej.

Nieustannie podnosi swoje kompetencje, uczestniczy w wielu szkoleniach i konferencjach.

Na co dzień wie, że umiech dodaje odwagi, pewności siebie i poczucie szczęścia.

„Wszyscy marzą o pięknych i zdrowych zębach – a ja jestem po to aby te marzenia spełniać”

Praca Doroty polega głównie na edukowaniu pacjenta – uczy go jak prawidłowo dbać o zęby a poprzez zabiegi profilaktyczne dba o zdrowie jamy ustnej swoich pacjentów

Do swojej pracy podchodzi bardzo poważnie i traktuje go jak swego rodzaju powołanie. Z Pacjentami zawsze stara nawiązać więź, aby współpraca przynosiła jak najlepsze efekty!

Monika Gajdzik

Dyplomowana asystentka implantologiczna, a także obecna słuchaczką w szkole medycznej na kierunku Higienistki Stomatologicznej.

Jej zadaniem w klinice Royal Dental jest asystowanie przy zabiegach głownie implantologicznych oraz chirurgicznych. Z łatwością również odnajduje się w innych działach stomatologicznych. Jako asystentka stomatologiczna przede wszystkim kieruje się tym by pacjent czuł się komfortowo, bezpiecznie A także by był przekonany że oddał się w ręce profesjonalistów.

"Praca w Klinice Royal Dental daje mi możliwość rozwoju oraz współpracy z pełnymi pasji ludźmi".
Izabela Jucha

 Dyplomowana asystentka stomatologiczna. Obecnie uczy się, aby uzyskać dyplom higienistki stomatologicznej. Bardzo lubi swoją prace i wykonuje ja z pasja. Satysfakcję przynosi jej czynne uczestnictwo w zabiegach stomatologicznych oraz możliwość obserwacji zmian jakie przechodzą pacjenci. W wolnych chwilach lubi chodzić po górach a także interesuje się motoryzacja i siatkówka. Ukończyła kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz Kurs z systemu Higieny " Zapobieganie Infekcjom".
Zapraszamy

nie ma dla nas nic cenniejszego od czasu naszych Pacjentów

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

GaleriaNajlepsza droga do zachowania pięknego uśmiechu

Pozostała część zespołu

Centrum Implantologii i Ortodoncji

Karolina Stanich

Rejestratorka medyczna

"Słuchaczka medycznej szkoły o kierunku higienistka stomatologiczna oraz studentka na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Regularnie  podnosi swoje kwalifikacje poprzez liczne udziały w kursach, szkoleniach i konferencjach o podłożu medycznym.

Opiekunka pacjenta od pierwszego kontaktu. Cechuje się wysokim poziomem empatii oraz wyrozumiałości wobec pacjenta. Dzięki swojemu zaangażowaniu w pracę i komunikatywności z łatwością nawiązuje kontakty i osiąga zamierzone cele. Lubi swoja pracę, ciesząc się, że pomaga innym. Stawia na wiedzę i profesjonalizm aby pacjent czuł się jak najlepiej. Stanowisko rejestratorki medycznej i satysfakcja z pomocy innym przekłada się u niej również na podłoże życia codziennego.

Prywatnie interesuje się psychologią społeczną, fotografią i kryminalistyką. 


Dominik Maślanka

Od ponad 15 lat pracuję z pacjentami zmagającymi się z różnymi problemami psychicznymi wynikającymi z choroby czy też związanymi z codziennymi problemami współczesnego zagonionego życia.

Po ukończeniu w 2000 roku Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach podjąłem pracę w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. W 2009 roku uzyskałem tytuł specjalisty psychiatry, przez 13 lat pracowałem na oddziale żeńskim tegoż szpitala, a od 2013 roku do 2016 roku na oddziale psychiatrycznym sądowym. Od 2010 roku jestem biegłym sądowym w dziedzinie psychiatrii przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach.

Od 2004 roku prowadzę indywidualną praktykę lekarską, której zakres stopniowo poszerzałem aby w 2016 roku zakończyć pracę  w w/w szpitalu w Rybniku i oddać się pracy opartej na indywidualnym podejściu i leczeniu moich pacjentów w ramach gabinetu lekarskiego. W chwili obecnej przyjmuję w czterech miejscach w Raciborzu, w Rybniku, Kędzierzynie- Koźlu oraz w Pszowie.

Od wielu lat współpracuję i jestem lub byłem lekarzem-konsultantem w dziedzinie psychiatrii w Domach Opieki i Domach Pomocy Społecznej w Raciborzu, Krzyżanowicach oraz w Zabełkowie. Z uwagi na moje zainteresowania ( całościowa opieka psychiatryczna nad osobami w podeszłym wieku ) i chęć dalszego rozwoju w 2016 roku rozpocząłem studia podyplomowe w dziedzinie Geriatria i Opieka Długoterminowa.

W swej praktyce opieram się na indywidualnym podejściu do pacjenta, rozmowie,  próbie rozwiązania problemów wraz z pacjentem, ewentualnie przy zaangażowaniu bliskich, oczywiście za zgodą pacjenta.  W procesie leczenia wykorzystuję metody leczenia farmakologicznego wraz z terapią psychologiczną.

Na co dzień współpracuję z psychologami:
mgr Alicją Sobik www.alicjasobik.pl – prowadzącą psychoterapię poznawczo-behawioralną, asystentką oddziału III psychiatrii sądowej Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku
mgr Pauliną Otlik prowadzącą psychoterapię integratywną, asystentką oddziału rehabilitacyjnego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku
prawnikiem– radcą prawnym Natalią Lewandowską Fac www.prawnik-raciborz.pl

Czynnie biorę udział w  wieloprofilowych szkoleniach z dziedziny psychiatrii.
Współpracuję z wieloma ośrodkami leczącymi chorych psychicznie:
Państwowy Szpital dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Rybniku
Klinika Psychiatrii w Katowicach Ochojcu
i innymi
Współpracuję także z ośrodkami sprawującymi opiekę długoterminową – w Raciborzu, Krzyżanowicach oraz Zabełkowie.Tomasz Białoń

Jestem dyplomowanym masażystą (kwalifikacja zawodowa nr D/20014611/15).
Ukończyłem z wyróżnieniem Policealne Studium Medyczne w Rybniku o specjalności Technik Masażysta. Zdając państwowy egzamin przed Centralną Komisją Egzaminacyjną uzyskałem prawo wykonywania zawodu i prowadzenia własnej praktyki terapii masażem.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem na oddziale rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku oraz w poradni rehabilitacyjnej Centrum Medycznego przy ul. Byłych Więźniów Politycznych w Rybniku, gdzie zgromadziłem spory bagaż doświadczeń oraz zdobyłem zaufanie i wdzięczność pacjentów. Praktykę zawodową i miesięczny staż ukończyłem (jako stypendysta) z wynikiem celującym.

Jednocześnie nie poprzestając na dotychczasowych osiągnięciach nadal rozwijam swoje kompetencje oraz umiejętności na różnorodnych kursach i szkoleniach. W szczególności w kręgu moich zainteresowań terapeutycznych znajdują się obecnie terapia neurostrukturalnej integracji organizmu oraz techniki masażu tkanek głębokich i tensegracyjny model pracy z powięzią, na których to koncentruję swoją uwagę.

Oprócz kierunkowego wykształcenia i praktycznego przygotowania do zawodu medycznego legitymuję się osobistym doświadczeniem problemów ze zdrowiem od strony pacjenta. Doskonale znam niepełnosprawność, ponieważ sam jej doświadczyłem i zdaję sobie sprawę z jakimi trudnościami muszą zmagać się osoby nią dotknięte. Wiem czym jest choroba oraz ból, jak z nimi walczyć i skutecznie pokonać. Staram się, docierając do źródła problemów, zlikwidować przyczynę dolegliwości a nie skupiać się wyłącznie na zmniejszeniu jej objawów.

Zawsze służę pomocą moim pacjentom najlepiej jak potrafię, opierając się na własnych doświadczeniach i zdobytej gruntownej wiedzy medycznej (anatomii, fizjologii i patologii ciała ludzkiego oraz postępowaniu terapeutycznym w jednostkach chorobowych) a także praktycznych umiejętnościach manualnych zdobytych pod okiem najlepszych specjalistów fizjoterapii.

Zapraszamy

nie ma dla nas nic cenniejszego od czasu naszych Pacjentów
Implantologia
Najlepszy sposób na odzyskanie naturalnego uśmiechu
ZOBACZ
Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu
Digital Smile Design - przymierz swój nowy uśmiech przed leczeniem
ZOBACZ
Ortodoncja
Przygotuj się na coś wspaniałego - zacznij od nowego uśmiechu
ZOBACZ
Stomatologia estetyczna
Bezbolesne i skuteczne leczenie próchnicy
ZOBACZ

Certyfikaty doskonałości

NewsletterZapisz się do newslettera by być na bieżąco

Adres

Centrum Implantologii
i Ortodoncji Royal Dental
Walery Tarnawski

ul. Raciborska 69

44-200 Rybnik

Pn. – Pt.: 8:00 – 20:00

Sobota: 8:00 - 16:00

Royal Dental ChorzówNasza klinika w Chorzowie

Przejdź do strony