Royal Dental

Leczenie zachowawcze i chirurgia

Leczenie zachowawcze obejmuje leczenie i odbudowę zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze, eliminując wszelkie zmiany próchnicowe które doprowadziły do zniszczenia zęba.

Próchnica jest groźną chorobą bakteryjna, która polega na demineralizacji twardych tkanek zęba. Jednak przy wczesnym rozpoznaniu zmian i odpowiednim leczeniu, zmiany próchnicowe są odwracalne.

Dlatego Klinika Royal Dental postawiła na bardzo dokładną i skrupulatną diagnostykę niezbędną przy planowaniu kompleksowego leczenia. Stosujemy najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczno-medyczne dostępne obecnie na rynku.

Na pierwszej wizycie w Klinice Royal Dental Twoje uzębienie zostanie poddane dokładnemu badaniu za pomocą badania wewnątrzustnego, diagnostyki RTG, czyli zdjęcia pantomograficznego oraz laser diagnostyczny do wykrywania próchnicy w początkowym stadium. To doskonałe narzędzie diagnostyczne możemy stosować bez ograniczeń u wszystkich pacjentów, a w szczególności u dzieci i kobiet w ciąży, ponieważ ta metoda obrazowania próchnicy odbywa się bez promieniowania rentgenowskiego. Światło lasera przechodzi przez wszystkie tkanki zęba i przekazuje obraz bezpośrednio do kamery.

Aby zapewnić lepszą komunikację wykorzystywana jest cyfrowa kamera wewnątrzustna. Obraz uzyskiwany z kamery wyświetlany jest na monitorze unitu stomatologicznego. Pacjent ma możliwość obejrzenia swoich zębów w dużym powiększeniu i zaobserwowania zmian niezauważalnych „gołym okiem”. Dzięki kamerze lekarz jest w stanie szczegółowo wyjaśnić pacjentowi wszelkie kwestie związane z jego uzębieniem.


Chirurgia

Klinika Royal Dental specjalizuje się w szeroko pojętej chirurgii stomatologicznej. Codziennie wykonujemy mnóstwo zabiegów z tej dziedziny. Od prostych usunięć zębów mlecznych, po skomplikowane i zatrzymane zęby mądrości, zabiegi resekcji korzenia zęba, przeszczepu dziąseł, odbudowy kości (augmentacji) czy podniesienia dna zatoki zębowej (sinus lift)

Aby leczenie chirurgiczne w Klinice przebiegało jak najbardziej komfortowo dla Pacjenta ciągle rozwijamy swoje umiejętności jak również inwesrujemy w najnowocześninejszy sprzęt i technologie. Chirurgia stomatologiczna dzięki temu staje się bezbolesna i mało inwazyjna.


WSZYSTKIE ZABIEGI PRZEPROWADZANE SĄ PRZEZ LEKARZY SPECJALISTÓW W PRZYJAZNEJ ATMOSFERZE, W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM LUB W ZNIECZULENIU OGÓLNYM.


Klinika Royal Dental z zakresu chirurgii oferuje:

  • augmentacja kości (odbudowa utraconej kości)
  • mikroskopowe usuwanie zębów mądrości
  • zabiegi przeszczepu dziąsła
  • hemisekcja (usunięcie połowy zęba w celu jego uratowania)
  • radektomia (usunięcie jednego z korzeni w celu uratowania zęba)
  • wyłuszczanie torbieli
  • resekcje wierzchołków korzeni
  • laserowe podcinanie wędzidełka


Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu i tysięcy przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych nasi lekarze perfekcyjnie i skutecznie wyleczą nawet najbardziej skomplikowany przypadek chirurgiczny.

Specjaliści z zakresu chirurgii : dr Walery Tarnawski (chirurg, implantolog) oraz dr Jacek Dziuba (periodontolog)


Zapraszamy

nie ma dla nas nic cenniejszego od czasu naszych Pacjentów

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

GaleriaNajlepsza droga do zachowania pięknego uśmiechu

Implantologia
Najlepszy sposób na odzyskanie naturalnego uśmiechu
ZOBACZ
Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu
Digital Smile Design - przymierz swój nowy uśmiech przed leczeniem
ZOBACZ
Ortodoncja
Przygotuj się na coś wspaniałego - zacznij od nowego uśmiechu
ZOBACZ
Stomatologia estetyczna
Bezbolesne i skuteczne leczenie próchnicy
ZOBACZ

Certyfikaty doskonałości

NewsletterZapisz się do newslettera by być na bieżąco

Adres

Centrum Implantologii
i Ortodoncji Royal Dental
Walery Tarnawski

ul. Raciborska 69

44-200 Rybnik

Pn. – Pt.: 8:00 – 20:00

Sobota: 8:00 - 16:00

Royal Dental ChorzówNasza klinika w Chorzowie

Przejdź do strony