Royal Dental

Korony

Czym jest korona? A czym jest most?

To częste pytanie zadawane przez naszych pacjentów. Aby na nie odpowiedzieć, musimy zacząć od podstaw.

Ząb zbudowany jest z korony zęba oraz korzenia. Korona to część widoczna gołym okiem – to od niej w głównej mierze zależy prezencja naszego uśmiechu. Wraz z upływem czasu, w efekcie urazu lub toczącej go choroby (np. próchnicy), naturalny ząb może ulec zniszczeniu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem, często stosowanym w Klinice Royal Dental jest korona pełnoceramiczna.

Korona pełnoceramiczna to uzupełnienie protetyczne, które pozwala na rekonstrukcję, odbudowę zniszczonych zębów. Stosowana jest wtedy, gdy odbudowa materiałem kompozytowym jest już niemożliwa, albo kiedy ząb jest już tak bardzo “połatany”, że grozi mu złamanie.

Jak wygląda korona?

Otóż korona pełnoceramiczna to nic innego jak “czapeczka” założona na naturalny ząb. Nowoczesne techniki jakimi dysponujemy pozwalają osiągnąć idealnie naturalny efekt pracy protetycznej.

Jak wygląda proces powstawania koron protetycznych?

Zasadniczo możemy przyjąć, że tworzenie koron protetycznych składa się z 4 etapów.


Typy koron protetycznych 

Ze względu na podbudowę, na której korony mogą zostać wykonane wyróżniamy dwa rodzaje koron:

  • Korony na podbudowie metalowej – korony charakteryzujące się dużą odpornością i wytrzymałością, bardzo popularne w nowoczesnej stomatologii. Jako filar koron porcelanowych najczęściej wykorzystywane są bezpieczne dla organizmu stopy stali.
  • Korony pełnocermaiczne na podbudowie cyrkonowej – uzupełnienia pełnoceramiczne zrewolucjonizowały możliwości uzyskiwania efektów estetycznych koron. Ząb naturalny jest na tyle transparentny, że światło przechodzi przez całą jego grubość. Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu gwarantują:

Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu gwarantują:

  • naturalną transparencję.
  • doskonałe efekty estetyczne.
  • bardzo wysoka wytrzymałość i trwałość.
  • perfekcyjne dopasowanie.
  • brak podrażnień tkanek i alergii.
  • niskie przewodzenie ciepła

Korony protetyczne to idealne rozwiązanie dla tych osób, które pomimo przeciwności za wszelką cenę pragną pięknego uśmiechu.


Zapraszamy

nie ma dla nas nic cenniejszego od czasu naszych Pacjentów

Indywidualne podejście

W Royal Dental każdy pacjent to przede wszystkim człowiek zmagający się z specyficznymi dolegliwościami, któremu najskuteczniej może pomóc osobiste zaangażowanie naszego personelu i terapia skrojona na miarę konkretnego przypadku.

Klinika dla Ciebie

Dobre relacje z pacjentem to nasz priorytet od pierwszego dnia działania kliniki. W ślad za nimi idą najnowszy sprzęt w rękach profesjonalistów i komfortowe warunki leczenia. Te trzy aspekty pozwalają Royal Dental wyznaczać standardy nowoczesnej stomatologii.

Wykwalifikowani specjaliści

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zgrany zespół lekarzy stomatologów oraz psychoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje i prowadzących leczenie zgodnie z aktualnymi trendami w swojej sztuce.

Oferta skierowana również dla dzieci

W Royal Dental ze szczególną troską pochylamy się nad najmłodszymi pacjentami. Nasi stomatolodzy dysponują technologiami umożliwiającymi bezbolesne leczenie zębów oraz indywidualnym podejściem zapewniającym dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

GaleriaNajlepsza droga do zachowania pięknego uśmiechu

Implantologia
Najlepszy sposób na odzyskanie naturalnego uśmiechu
ZOBACZ
Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu
Digital Smile Design - przymierz swój nowy uśmiech przed leczeniem
ZOBACZ
Ortodoncja
Przygotuj się na coś wspaniałego - zacznij od nowego uśmiechu
ZOBACZ
Stomatologia estetyczna
Bezbolesne i skuteczne leczenie próchnicy
ZOBACZ

Certyfikaty doskonałości

NewsletterZapisz się do newslettera by być na bieżąco

Adres

Centrum Implantologii
i Ortodoncji Royal Dental
Walery Tarnawski

ul. Raciborska 69

44-200 Rybnik

Pn. – Pt.: 8:00 – 20:00

Sobota: 8:00 - 16:00

Royal Dental ChorzówNasza klinika w Chorzowie

Przejdź do strony